Rekrutacja do konkursu Miss Polski na wózku 2014

Rekrutacja do konkursu Miss Polski na wózku 2014

Fundacja Jedyna Taka uroczyście ogłasza rozpoczęcie rekrutacji kandydatek do Wyborów Miss Polski na wózku 2014.

Jesteś dziewczyną, masz co najmniej 16 lat i poruszasz się za pomocą wózka inwalidzkiego zgłoś się już dziś do wyjątkowego konkursu piękności i zostań Miss Polski na wózku 2014!

Prawo

Sejm: będzie coroczna waloryzacja świadczeń pielęgnacyjnych

Sejm: będzie coroczna waloryzacja świadczeń pielęgnacyjnych24 kwietnia 2014 roku Sejm przyjął tekst nowelizacji ustawy o świadczeniach rodzinnych, która zakłada podnoszenie wysokości świadczenia pielęgnacyjnego dla rodziców lub opiekunów, którzy nie podejmują pracy bądź z niej rezygnują, aby opiekować się stale swoimi niepełnosprawnymi dziećmi.

Czytaj więcej: Sejm: będzie coroczna waloryzacja świadczeń pielęgnacyjnych

Senat: poprawki do ustawy dot. opiekunów dorosłych niepełnosprawnych

Senat: poprawki do ustawy dot. opiekunów dorosłych niepełnosprawnych9 kwietnia 2014r. w Senacie w komisji rodziny i polityki społecznej odbyła się debata na temat ustawy przywracającej zasiłki odebrane w zeszłym roku części opiekunów dorosłych osób niepełnosprawnych. 10 kwietnia Senat przyjął stosowne akty prawne.

Czytaj więcej: Senat: poprawki do ustawy dot. opiekunów dorosłych niepełnosprawnych

Sejm uchwalił ustawę podwyższającą świadczenia pielęgnacyjne

Sejm 4 kwietnia 2014 r. uchwalił ustawę podwyższającą świadczenia pielęgnacyjne. Jest ona odpowiedzią na trwający od ponad dwóch tygodni protest rodziców niepełnosprawnych dzieci. Według ustawy świadczenie od maja wzrośnie do 1000 zł, od 2015 r. do 1200 zł, a od 2016 r. do 1300 zł netto.

Czytaj więcej: Sejm uchwalił ustawę podwyższającą świadczenia pielęgnacyjne

Sejm uchwalił ustawę dot. zasiłków dla opiekunów dorosłych niepełnosprawnych

Sejm uchwalił 4 kwietnia 2014r. ustawę przywracającą prawo do zasiłków opiekunom dorosłych osób niepełnosprawnych, którzy stracili je w zeszłym roku. Ustawa realizuje wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 5 grudnia 2013r.

Czytaj więcej: Sejm uchwalił ustawę dot. zasiłków dla opiekunów dorosłych niepełnosprawnych

Rząd: Zwrot utraconego zasiłku razem z odsetkami

Opiekunowie osób niepełnosprawnych, którzy 1 lipca 2013 r. utracili prawo do świadczeń pielęgnacyjnych otrzymają zwrot zasiłków razem z odsetkami za ten okres. 

Czytaj więcej: Rząd: Zwrot utraconego zasiłku razem z odsetkami

Strona 1 z 51

 Być może już niedługo strona PrawdziwiON wznowi działalność.

7 sierpnia 2013

 


 

 

Ukochanej mamusiŻegnaj ukochana mamusiu, byłaś dla mnie miłością mojego życia.
Dziękuję Tobie za poświęcenie mi swojego życia.
Na pewno kiedyś się spotkamy, oby szybko. Kocham Ciebie.

maj 2013

 

 


 

Opinie

Nowe

  • Limit - maj 2014
Limit dorabiania do renty socjalnej od 1 marca 2014 do 31 maja 2014 wynosi 2.676,40 zł (brutto) (Mon. Pol. z 2014 r. poz. 162) ### Poprzednio tj. od 1 grudnia 2013 do 28 lutego 2014 limit wynosił 2.556,20 zł (brutto) podstawa (Mon. Pol. z 2013 r. poz. 959)

Linkownia

Przewodnik po seksie dla ON

Uniwersalny przewodnik po seksie dla tych, którzy żyją z niepełnosprawnościąPrzełomowy poradnik dla osób zmagających się z niepełnosprawnością – od chronicznego zmęczenia i bólu pleców do urazu rdzenia kręgowego, stwardnienia rozsianego, mukowiscydozy, porażenia mózgowego i wielu innych - 2013 rok.

Czytaj ...

Informator ZUS dla osób niepełnosprawnych

Informator ZUS dla osób niepełnosprawnychInformator ZUS dla osób niepełnosprawnych (2012 rok) zawiera wszystkie potrzebne wiadomości na temat rent, systemu orzekania o niepełnosprawności itp. (plik PDF)

Pobierz...

Niby leczenie SM

Wizjonerzy czy naciągacze? Chorzy na stwardnienie rozsiane płacą za leczenie niesprawdzoną metodąWizjonerzy czy naciągacze? Chorzy na stwardnienie rozsiane płacą tysiące złotych za leczenie niesprawdzoną metodą [TOKFM]

Więcej...

Go to top
Strona Główna
PrawdziwiON na Facebooku
PrawdziwiON na Youtube
Napisz e-maila