Prawo

TK: świadczenie pielęgnacyjne tylko dla jednego z rodziców jest niezgodne z konstytucją, gdy jest więcej niepełnosprawnych

Uniemożliwienie przyznania prawa do świadczenia pielęgnacyjnego rodzicowi, który zrezygnował z pracy zarobkowej w związku z koniecznością sprawowania opieki nad niepełnosprawnym dzieckiem, w sytuacji, gdy drugi z rodziców ma ustalone prawo do świadczenia pielęgnacyjnego na inne dziecko w rodzinie, jest niezgodne z konstytucją – tak uznał Trybunał Konstytucyjny 18 listopada 2014 roku.

NSA: specjalny zasiłek opiekuńczy również dla bezrobotnego

NSA: specjalny zasiłek opiekuńczy również dla bezrobotnego

Naczelny Sąd Administracyjny orzekł 30 października 2014, że osoba, która po skończonym angażu zarejestrowała się w urzędzie pracy i opiekowała się niepełnosprawnym ma prawo do specjalnego zasiłku opiekuńczego [*]. W tym dniu NSA rozpatrywał również inne podobne sprawy z takim samym skutkiem.

TK: Prawo do świadczenia pielęgnacyjnego niezależne od wieku podopiecznego

TK: Prawo do świadczenia pielęgnacyjnego niezależne od wieku podopiecznego

 

 21 października 2014 Trybunał Konstytucyjny orzekł, że zróżnicowanie prawa do świadczenia pielęgnacyjnego osób sprawujących opiekę nad osobą niepełnosprawną po ukończeniu przez nią wieku 25 lat ze względu na moment powstania niepełnosprawności jest niezgodne z konstytucją.

Sejm: przyjęto waloryzację emerytur i rent na 2015 rok

Waloryzacja emerytur i rent w 2015 roku wyniesie co najmniej 36 zł zdecydował w czwartek 23 października Sejm. W efekcie najniższe świadczenie ma wynieść 880,45 zł.

PIT: dojazd na zabiegi, 2280 zł należy przeliczyć na kilometrówkę?

Osoba niepełnosprawna dojeżdżająca na zabiegi samochodem może odliczyć 2280 zł w ramach ulgi rehabilitacyjnej. Fiskus uznał, że przedstawienie dowodu potwierdzającego zlecenie i odbycie niezbędnych zabiegów leczniczo-rehabilitacyjnych, nie uprawnia automatycznie do odliczenia kwoty w wysokości 2.280 zł. Wspomnianą kwotę należy przeliczyć na kilometrówki.

Więcej artykułów…

 Być może już niedługo strona PrawdziwiON wznowi działalność.

7 sierpnia 2013

 


 

 

Ukochanej mamusiŻegnaj ukochana mamusiu, byłaś dla mnie miłością mojego życia.
Dziękuję Tobie za poświęcenie mi swojego życia.
Na pewno kiedyś się spotkamy, oby szybko. Kocham Ciebie.

maj 2013

 

 


 

Opinie

Nowe

Linkownia

Przewodnik po seksie dla ON

Uniwersalny przewodnik po seksie dla tych, którzy żyją z niepełnosprawnościąPrzełomowy poradnik dla osób zmagających się z niepełnosprawnością – od chronicznego zmęczenia i bólu pleców do urazu rdzenia kręgowego, stwardnienia rozsianego, mukowiscydozy, porażenia mózgowego i wielu innych - 2013 rok.

Czytaj ...

Niepełnosprawna potraktowana jak śmieć

Niepełnosprawna jak śmiećNiepełnosprawna zwróciła się o pomoc do INTEGRACJI. Została potraktowana jak śmieć i zero skończone - kobieta wylała swój żal na FaceBooku.

Czytaj ...

Niby leczenie SM

Wizjonerzy czy naciągacze? Chorzy na stwardnienie rozsiane płacą za leczenie niesprawdzoną metodąWizjonerzy czy naciągacze? Chorzy na stwardnienie rozsiane płacą tysiące złotych za leczenie niesprawdzoną metodą [TOKFM]

Więcej...

Go to top
Strona Główna
PrawdziwiON na Facebooku
PrawdziwiON na Youtube
Twitter
Napisz e-maila