Od 1 września 2017 roku będą obowiązywały nowe legitymacje dla osób niepełnosprawnych. Co prawda nowy wzór legitymacji miał obowiązywać już od 1 sierpnia, ale dopiero teraz wydano rozporządzenie wykonawcze do ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej, zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.

 

Nowe legitymacje miały obowiązywać od 1 października 2016 roku, ale 10 marca 2016 roku Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych poinformował, że z przyczyn finansowych wydawanie legitymacji dla osób niepełnosprawnych na nowych zasadach będzie przesunięte na rok 2017.

 

W 2016 roku w projekcie nowelizacji ustawy o oraz niektórych innych ustaw, autorstwa grupy posłów PiS, zaproponowano przesunięcie terminu wejścia w życie zmian związanych z wprowadzeniem nowych legitymacji poświadczających niepełnosprawność i jej stopień - do października 2017 roku. Po pracach w Sejmie przyspieszono termin i ustalono datę na 1 sierpnia 2017 roku. Ale jak to bywa, niestety nie udało się dotrzymać terminu.

 

Dopiero 17 sierpnia 2017 roku zostało opublikowane rozporządzenie określające nowy wzór legitymacji osoby niepełnosprawnej. Rozporządzenie wejdzie w życie po 14 dniach od dnia publikacji, czyli 1 września 2017 roku [*].

 

[*] Rozporządzenie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 31 lipca 2017 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie orzekania o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności (Dz.U. 2017 poz. 1541)

 

Dodawanie nowych komentarzy odbywa się poprzez platformę Disqus. Można dodawać posty bez rejestracji jako Gość.

Linkownia

 
 

Niepełnosprawna potraktowana jak śmieć

Niepełnosprawna jak śmiećNiepełnosprawna zwróciła się o pomoc do INTEGRACJI. Została potraktowana jak śmieć i zero skończone - kobieta wylała swój żal na FaceBooku.

Czytaj ...

Zrobiono z nas ŚWIĘTE KROWY

święta krowaPoradnik "Savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnością" zrobił z nas niepełnosprawnych obrażalskie Święte Krowy

Więcej...

Ergo Hestia roluje niepełnosprawną

Ergo Hestia roluje niepełnosprawnąPo katastrofie kolejowej pod Szczekocinami Ergo Hestia zamiast pomóc niepełnosprawnej, jeszcze bardziej utrudnia jej życie.

Więcej...

Początek strony