Symbol niepełnosprawności zniknie z legitymacji, bo stygmatyzuje niepełnosprawnych?

Odpowiedni symbol to 600 zł dofinansowania ekstra. Zakłady Pracy "Chronionej" na to się nie zgodzą.

WIĘCEJ ...

Limit Socjalny

Limit dorabiania do renty socjalnej bez konieczności jej zawieszania od 1 września 2017 r. do 30 listopada 2017 r. wynosi 2954,50 zł (brutto) – (M.P. w trakcie publikacji).

### Poprzednio, tj. od 1 czerwca 2017 r. do 31 sierpnia 2017 r. limit wynosił 3047,50 zł (brutto) – (M.P. 2017 poz. 467)

Żużel na wózku

dwóch zawodników żużla ściga się na motorachWe wrześniu 2017 roku pojawi się książka pt. "Balans" opowiadająca o czterech zawodnikach sportu żużlowego, którzy w wyniku wypadku jeżdżą na wózkach [polsatsport.pl]

Rampa dla Ciebie - KONKURS

Pani na wózku stoi w pokojuRuszyła kolejna edycja konkursu pt. „Rampa dla Ciebie” dla osób z niepełnosprawnością ruchową, w którym można wygrać urządzenie ułatwiające codzienne poruszanie się na wózku

Wyprawka szkolna 2017/2018

na zdjęciu są widoczne przybory szkolneRząd przyjął program "Wyprawka szkolna" - pomoc w zakupie podręczników dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi [men.gov.pl]

WIADOMOŚCI

W Warszawie kolejny raz kierowca autobusu miejskiego miał odmówić otwarcia klapy osobie niepełnosprawnej. Według relacji kierowca złapał za wózek i cisnął nim do autobusu jak workiem ziemniaków. To...

Życie bez rąk

45 letni Madan Lal z Indynii nie ma rąk. Z tego względu nie został przyjęty do szkoły, a rodziny nie było stać na edukację. Państwo też nie pomogło. W dorosłym życiu musiał sobie jakoś radzić. I udało mu się, został doskonałym krawcem [Barcroft TV].

Hasta la vista! – marzenia seksualne trzech chłopaków Hasta la vista! to belgijska tragikomedia opowiadająca o spełnieniu intymnych marzeń niepełnosprawnych chłopaków. Ten film to swego rodzaju przekaz łamiący tabu i kolejny obraz, gdzie niepełnosprawni są głównymi aktorami.


Po zabawnej francuskiej komedii Oliviera Nakache'a i Erica Toledano „Nietykalni" opowiadającej o przyjaźni sparaliżowanego milionera i jego rozgadanego czarnoskórego opiekuna, widz dostaje kolejną dawkę dobrego filmu z niepełnosprawnymi w roli głównej.


Mowa o belgijskiej tragikomedii Geoffreya Enthovena „Hasta la vista!", który opowiada o trzech chłopkach (Josef, Lars i Phillip), pragnących przeżyć swój pierwszy raz. Cały szkopuł w tym, że jeden jest częściowo sparaliżowany i porusza się na ręcznym wózku, drugi jest całkowicie sparaliżowany i porusza się na „elektryku", a trzeci jest niewidomy. Chłopaki wiedząc o swoich ograniczeniach zdają sobie sprawę, że mają niewielkie szanse na znalezienie odpowiednich partnerek.

 

Ulotka jak los na loterii


Ale jakimś trafem uśmiecha się do nich los, bo przypadkowo w ich ręce trafia ulotka reklamująca luksusowy dom uciech, który tak się składa, że akurat wyspecjalizował się w zaspokajaniu potrzeb seksualnych niepełnosprawnych. Nie zastanawiając się długo, chłopaki postanowili udać się do wymarzonego miejsca. I pojawia się kolejny problem, bo z Belgii, gdzie mieszkają, do miejsca podróży jakim jest hiszpańskie Santa Ponsa jest ponad 1000 km.


Chłopaki w jakiś sposób wylawirowali swoje rodziny, wynajęli pielęgniarkę będącą jednocześnie kierowcą i razem wyruszyli w długą i męczącą podróż.


W całym filmie nie chodzi o kontekst seksualny, ale raczej o relacje jakie powstają podczas podróży. Chłopaki nie są ideałami i potrafią być cyniczni , zgryźliwi a nawet agresywni. Tak samo rzecz ma się z ich opiekunką. Z początku oschła kobieta na wszystko patrzy z dużą dozą niechęci i jest nawet arogancka w stosunku do swoich klientów, ale to tylko pozory.


Film „Hasta la Vista" dostępny jest w polskich kinach od 3 sierpnia 2012.


 

Patrz też,

The Special Need: włoski film o seksualności niepełnosprawnych, nie-pelnosprawni.pl z 6 kwietnia 2012

Dodawanie nowych komentarzy odbywa się poprzez platformę Disqus. Można dodawać posty bez rejestracji jako Gość.

TECHNIKA

Na ulice Krakowa wyjechało pięć autobusów MPK SA, w których z myślą o niewidomych i słabowidzących zostały zamontowane specjalne urządzenia o nazwie beacon. Dzięki nim osoby niewidome i słabowidzące...

PRAWO I FINANSE

Trybunał Konstytucyjny(TK) zajmie się w przyszłości skargą konstytucyjną w temacie obowiązku zamieszczania symbolu niepełnosprawności na legitymacjach osób niepełnosprawnych wydawanych przez...

Linkownia

Przyjazne Studia Niepełnosprawnym

Komentowane

Niepełnosprawna potraktowana jak śmieć

Niepełnosprawna jak śmiećNiepełnosprawna zwróciła się o pomoc do INTEGRACJI. Została potraktowana jak śmieć i zero skończone - kobieta wylała swój żal na FaceBooku.

Czytaj ...

Zrobiono z nas ŚWIĘTE KROWY

święta krowaPoradnik "Savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnością" zrobił z nas niepełnosprawnych obrażalskie Święte Krowy

Więcej...

Ergo Hestia roluje niepełnosprawną

Ergo Hestia roluje niepełnosprawnąPo katastrofie kolejowej pod Szczekocinami Ergo Hestia zamiast pomóc niepełnosprawnej, jeszcze bardziej utrudnia jej życie.

Więcej...

Początek strony