Limit Socjalny

Limit dorabiania do renty socjalnej bez konieczności jej zawieszania od 1 czerwca 2018 r. do 31 sierpnia 2018 r. wynosi 3236,00 zł (brutto) – (M.P. 2018 poz. 489).

### Poprzednio, tj. od 1 marca 2018 r. do 31 maja 2018 r. limit wynosił 3161,70 zł (brutto) – (M.P. 2018 poz. 213).

Wspaniała Szwecja

flaga SzwecjiW Szwecji niepełnosprawni nie muszą martwić się o dostęp do rehabilitacji, lekarzy czy potrzebnego sprzętu. Państwo wszystko bierze na siebie [tvn24.pl]

Uwięziony w domu

32 letni Daniel z mamąDaniel ma 32 lata jest niesprawny fizycznie, opiekuje się nim tylko mama. Państwo nie jest  w stanie mu pomóc ze względu na jego niepełnosprawność. Może DPS?. Tam są starzy ludzie i przyszłość jest taka, że tam się po prostu umiera – mówi Janina Ochojska [wprost.pl]

Odroczona śmierć

Jeśli słyszę, że pan Kaczyński jest osobą wrażliwą, to chciałbym, by stanął przede mną, nie przed moimi rodzicami, tylko przede mną i powiedział, że jedyne co możemy ci zaoferować, to śmierć odroczona w czasie. [oko.press]

Cierpi na syndrom Downa, ma firmę i sprzedaje obrazy za tysiące dolarówKatie cierpi na lekką odmianę zespołu Downa, ale nie przeszkadza jej to być wielką artystką. Od kilku lat interesuje się projektowaniem ubrań i rysowaniem, a jej działa nie należą do najtańszych. Ze swojej pasji i zamiłowania uczyniła sposób na życie.


Katie Henderson urodziła się 30 lat temu na przedmieściach Waszyngtonu. Swoją przygodę ze sztuką zaczynała od zajęć w lokalnym domu kultury. Po przeprowadzce na Florydę w 2004 roku, rodzice zapisali Katie do ośrodka Ability Resident Center. Mama Katie, Ruth Henderson była zdania, że zajęcia w tym ośrodku pozwolą córce nawiązać kontakty ludźmi cierpiącymi na syndrom Downa. Ale szybko okazało się, że Katie ma duży i wyjątkowy talent.


Pewnego dnia lata roku 2008 Ruth odbierając córkę z ośrodka usłyszała od niej, że została artystką miesiąca. Rodzicie byli zupełnie zaskoczeni, bo nawet nie mieli pojęcia, że Katie umie w ogóle rysować. Wtedy wyszło na jaw, że Katie od kilku lat sama uczy się rysunku. Jej zainteresowania związane są modą i projektowaniem ubrań, a swoje wizje wzorowała na programie Project Runway oraz filmie „Diabeł ubiera się u Prady". Rodzice postanowili pomóc Katie i kupili jej album z modowymi rysunkami, na których ich córka mogła doskonalić techniki rysunku.


Pewnego dnia Katie przyszła do salonu gościnnego i oznajmiła ojcu, że chce założyć własną firmę, marzy się jej być przedsiębiorcą. Wyciągnęła rękę i dodała, aby ojciec dał jej trochę pieniędzy na start. Na początku rodzice przyjmowali tę wiadomość z niedowierzaniem, ale do Katie zgłosili się organizatorzy z National Special Olympics Golf Tournament z propozycję, aby dziewczyna sprzedawała T-shirty z nadrukami własnych rysunków. Ta propozycja wymagała jednak zaangażowania czasu i pieniędzy. Rodzice Katie długo zastanawiali się nad tą propozycją. Do rodziny uśmiechnęło się jednak szczęście.


Kościelny los na loterii zmienił wszystko


Ruth Henderson kupiła los na kościelnej loterii. Pewnego dnia zadzwonili organizatorzy z informacją, że wygrała 5 tys. dolarów. To był impuls do tego, aby założyć firmę zważywszy. Wcześniej Ruth obiecała, że jeśli cokolwiek wygra na tej loterii, to te pieniądze zostaną przeznaczone na spełnienie marzeń Katie. Słowo stało się ciałem i we wrześniu 2011 roku Katie zarejestrowała firmę o wdzięcznej nazwie Miss Katie's Kreations, gdzie zaczęła sprzedawać głównie swoje rysunki. To był strzał w dziesiątkę, bo interes rozwinął się lepiej niż ktokolwiek by to przypuszczał.


W lutym 2012 roku Katie wystawiła swoją galerię rysunków na wystawie Empowering Women, gdzie jedna z prac została sprzedana za 1000 dolarów. Kolejne rysunki kupowali kolekcjonerzy z różnych zakątków USA (Florydy, Missisipi, Ohio, Luizjany, Pensylwani, Południowej Dakoty, Zachodniej Virgini Indiany oraz Teksasu). Dzięki dużemu zainteresowaniu Katie otworzyła własną pracownię artystyczną Café Katie Gallery w Ft. Pierce. Swój dar i udany biznes Katie nie trzyma tylko dla siebie. Kiedy tylko może stara się wspierać finansowo eventy, an których zbierane są z kolei środki finansowe przeznaczone na rozwój osób z zespołem Downa.


Ambicje Katie jednak rosną. Dziewczyna marzy o tym, aby jej rysunki ukazały się w jakimś poczytnym magazynie o modzie (po cichu liczy na magazyn Vogue), a także myśli o zajęciu się projektowaniem ubrań. Chce też się usamodzielnić i ciągle przekonuje rodziców, że nie jest już małą dziewczynką, a dorosłą kobietą.


Katie ma własną stronę połączoną ze sklepem, gdzie można kupić jej prace. Jak widać w planie przyszłych wystaw, Katie ma już wypełniony terminarz.


Strona Katie misskatieskreations.com

Facebook: facebook.com/MissKatiesKreations


Dane kolekcji nie zostały skonfigurowane

 

Opracowano na podstawie

* HAYLEY PHELAN,Meet Katie Henderson, a Successful Fashion Illustrator Who Happens To Have Down Syndrome, fashionista.com, 15 sierpnia 2012

* fashiontographers.com


UWAGA! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych na stronie www.nie-pelnosprawni.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych jest całkowicie dozwolone i nie wymaga pisemnej zgody. Wymaga się jedynie podanie źródła w postaci aktywnego linka do niniejszej strony (www.nie-pelnosprawni.pl). Zezwolenie nie obejmuje zdjęć, grafik lub innych symboli.

Tekst udostępnia się w oparciu o postanowienia Creative Commons (CC-BY-NC 3.0)

Dodawanie nowych komentarzy odbywa się poprzez platformę Disqus. Można dodawać posty bez rejestracji jako Gość.

Comments  

#2 RE: Cierpi na syndrom Downa, ma firmę i sprzedaje obrazy za tysiące dolarówwidzek 2013-04-02 13:17
Quoting szlag mnie trafi:
wystarczy miec downa, rysowac tak jak ja gdy mialem 5 lat i zarabiac fortune.. a tu tyle zdolnych rysowników i grafików je na swiadanie chleb bez masła


może tacy artyści do d...y.?
#1 RE: Cierpi na syndrom Downa, ma firmę i sprzedaje obrazy za tysiące dolarówszlag mnie trafi 2013-04-01 22:12
wystarczy miec downa, rysowac tak jak ja gdy mialem 5 lat i zarabiac fortune.. a tu tyle zdolnych rysowników i grafików je na swiadanie chleb bez masła

Linkownia

Niepełnosprawna potraktowana jak śmieć

trashcarNiepełnosprawna zwróciła się o pomoc do INTEGRACJI. Została potraktowana jak śmieć i zero skończone - kobieta wylała swój żal na FaceBooku.

Czytaj ...

Zrobiono z nas ŚWIĘTE KROWY

święta krowaPoradnik "Savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnością" zrobił z nas niepełnosprawnych obrażalskie Święte Krowy

Więcej...

Ergo Hestia roluje niepełnosprawną

traincrashPo katastrofie kolejowej pod Szczekocinami Ergo Hestia zamiast pomóc niepełnosprawnej, jeszcze bardziej utrudnia jej życie.

Więcej...

Początek strony