Słowa Janusza Korwina Mikke o niepełnosprawnych wywołały spore negatywne emocje, ale słowa posła Marka Plury o innych niepełnosprawnych są jawną kpiną i poniżaniem. Wynika z nich, że niepełnosprawni to obiboki, którym nie chce się pracować. Ciekawe czy tak samo poseł myśli o opiekunach dzieci niepełnosprawnych?.


Na Śląsku zostały rozdane odznaczenia „Lodołamacze", które otrzymują firmy zatrudniające „niepełnosprawnych". Gościem tej uroczystości był poseł Marek Plura. Podczas gali poseł Plura powiedział, że „Łatwiej byłoby mi dzisiaj znaleźć pracodawcę gotowego do zatrudnienia niż osobę niepełnosprawną realnie gotową do pracy" (Lodołamacze 2012 wręczone za stworzenie szans niepełnosprawnym, Dziennik Zachodni z 19 września 2012)


Niepełnosprawni, a ci symulacji i obiboki, którym nie chcę pracować


Poseł Plura stwierdził, że łatwiej byłoby mu znaleźć firmę, która chce zatrudnić niepełnosprawnego, niż niepełnosprawnego, który chciałby w takiej firmie pracować. Jak można interpretować taką wypowiedź posła? Odpowiedź niejako nasuwa się sama, że niepełnosprawni to symulacji, obiboki i w ogóle najgorsze elementy, którym nie chce się pracować, bo wolą żyć z głodowych rent i klepać biedę.

 

Łatwiej byłoby mi dzisiaj znaleźć pracodawcę gotowego do zatrudnienia niż osobę niepełnosprawną realnie gotową do pracy - złota myśl posła Marka Plury

 

Owszem, są niepełnosprawni, którym taki styl odpowiada, wolą robić za słupa w firmach, brać pieniądze za nic i oszukiwać, że pracują. Problem ten był już opisany i takich niepełnosprawnych należy piętnować (Niepełnosprawni wolą być słupami niż pracować, nie-pelnosprawni.pl z 24 sierpnia 2012). Są jednak też tacy niepełnosprawni, którzy chcą pracować, ale z różnych względów m.in. zdrowotnych czy organizacyjnych, nie są wstanie podjąć pracy.

 

Słowa posła Plury o zatrudnianiu niepełnosprawnych są niedorzeczne. Większość ofert zatrudnienia skierowana rzekomo do niepełnosprawnych, dotyczy pracy dla osób posiadających zdrowie i sprawność fizyczną, ale które legitymują się orzeczeniem o niepełnosprawności. Tymczasem osoba posiadająca orzeczenie o niepełnosprawności to nie to samo co niepełnosprawny – w zasadzie to jedna wielka przepaść.

 

Jeśli środowisko niepełnosprawnych w Polsce ma takich przedstawicieli jak poseł Plura, to tylko pogratulować i najlepiej usiąć i zacząć płakać. Ile z tych nagrodzonych firm tzw. Lodołamaczy zatrudnia takie osoby jak poseł – i nie chodzi o chorobę – ale o stan fizyczny, czyli niesamodzielnych? Pytanie jak zawsze retoryczne, bo odpowiedź jest raczej oczywista.

 

Słowa posła Plury bolą bardziej


Słowa Janusza Korwina Mikke o niepełnosprawnych bardzo niektórych zabolały, ale słowa Posła Plury jeszcze bardziej. Pan Plura jest chory na postępującą chorobę i choćby z tego względu należy mu się szacunek, ale poseł Plura tak nie powinien mówić o innych niepełnosprawnych, bo to jest niegodziwość i kpina. Sam też ma wiele na sumieniu - najpierw oszukał niepełnosprawnych i ich opiekunów mamiąc ich wizją poprawy ich bytu, a teraz jeszcze poniża.


Czy według posła Plury rodzice dzieci niepełnosprawnych, którzy muszą się opiekować swoimi dziećmi to też lenie i obiboki, bo jakby nie było "wolą żyć" za 520 zł świadczenia pielęgnacyjnego niż „pójść do uczciwej pracy" za 2000-3000 zł.


Posłowie to osoby dbające wyłącznie o własną kieszeń ... oczywiście dla „dobra Polski". Łatwiej byłoby znaleźć posła, który nie działa dla kasy, niż posła który nie oszukał swoich wyborców.


Dodawanie nowych komentarzy odbywa się poprzez platformę Disqus. Można dodawać posty bez rejestracji jako Gość.

Comments  

#38 RE: Poseł Plura o niepełnosprawny ch – to obiboki i lenie, którym nie chce się pracowaćElżbieta 2016-04-25 05:41
Nic dodać, nic ująć Szkoda słów :(
#37 RE: Poseł Plura o niepełnosprawny ch – to obiboki i lenie, którym nie chce się pracowaćKrzysztof 2016-04-24 22:21
To co bredzi niejaki Plura zatrąca mi wprost o eugenikę. Myślę że takich człowiekowatych należy ze społeczeństwa trwale usuwać. Np do obozów pracy.
#36 jesteście naiwnirozek 2016-04-16 17:45
Ale jesteście naiwni, Plura dzięki WAM siedzi sobie w Brukseli, za kasę jakiej nigdy nie zobaczycie i ma WAS WSZYSTKICH GŁĘBOKO W DUP....
Po kiedy grzyba na niego głosowaliście? to teraz macie figę z makiem.
#35 RE: Poseł Plura o niepełnosprawny ch – to obiboki i lenie, którym nie chce się pracowaćDawid 2016-04-15 19:28
Ten Pan poseł powinien być zwolniony z pracy i nie dawać mu żadnej pracy niech ma rentę taką jak mają inni niepełnosprawni .
#34 RE: Poseł Plura o niepełnosprawny ch – to obiboki i lenie, którym nie chce się pracowaćkrzysztof 2016-04-15 13:53
znalazł się pierwszy pracuś RP poseł Plura mieć taką posadkę to każdy by chciał a nie wie jak to na prawdę wygląda jak się nie ma znajomości (czytaj-szeroki ch pleców) a zwykłego inwalidę zatrudnić na okres próbny 3 miesiące wziąć za niego dofinansowanie z PFRON i nie dostosować za tą forsę to firmy potrafią. PANIE POŚLE O CZYM PAN MÓWI
#33 żalRenata 2016-04-13 13:44
Panie pluta jest pan Starym szczelnym dziadkiem i sam. Jesteś obibok i złodziej wstydź się bo ja mam troje niepełnosprawny ch weź się do roboty
#32 Plura MarekIza 2016-04-12 17:48
Uciąć tobie deie nogi i rękę prawną. Dac 400zł na miesiac. Wliczajac do opłat czynsz,media,je dzenie. Dac prace w ochronie marketu za 3,50zł na godz, lub prace sprzatacza Uczelni szkół wyższych i technikum. To zobaczluli bysmy kto by był Obibokiem.
#31 RE: Poseł Plura o niepełnosprawny ch – to obiboki i lenie, którym nie chce się pracowaćKrzysztof 2016-04-12 09:44
Znam Pana Plurę osobiście. Człowiek bardzo inteligentny i ciepły w osobistych kontaktach. Ale od momentu jak zaczął popierać tak zwaną "Sprawę Śląską" to strasznie widać że działa pod publiczkę, jakby osoby "narodowości śląskiej" były jego ostatnią deską ratunku. Co do niepełnosprawny ch to w pewnym stopniu się z nim zgadzam. Rozumiem jak to wszystko działa, ale w tym wszystkim i on i my wszyscy zapominamy o jednej ważnej rzeczy. My jako niepełnosprawni ciągle pracujemy za najniższą (większość z nas), nie ważne jak ciężko będziemy pracować to jednak pracodawcy się nauczyli że mogą każdego z nas trzymać za najniższą. Sam jestem tego przykładem i męczy mnie to wewnętrznie strasznie. Dlaczego nie mamy mieć prawa do poczucia własnej godności? A już szczególnie tacy którzy pracują za stawkę niższą od najniższej bo i tacy są na pewno. Wtedy nie dziwie się że niektórzy niepełnosprawni NIE CHCĄ pracować (nie mylić z leserami). I to tyle, niepełnosprawni też muszą i powinni się szanować.
#30 RE: Poseł Plura o niepełnosprawny ch – to obiboki i lenie, którym nie chce się pracowaćkrzysztof 2016-04-12 09:42
Debilizm w czystej postaci
#29 2,3 tyś?Krystian 2016-04-11 17:14
Tyle może zarobić niepełnosprawny?
Ja się cieszę, że pracuję za najniższą krajową, ae chociaż mam pracę.

Linkownia

 
 

Niepełnosprawna potraktowana jak śmieć

trashcarNiepełnosprawna zwróciła się o pomoc do INTEGRACJI. Została potraktowana jak śmieć i zero skończone - kobieta wylała swój żal na FaceBooku.

Czytaj ...

Zrobiono z nas ŚWIĘTE KROWY

święta krowaPoradnik "Savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnością" zrobił z nas niepełnosprawnych obrażalskie Święte Krowy

Więcej...

Ergo Hestia roluje niepełnosprawną

traincrashPo katastrofie kolejowej pod Szczekocinami Ergo Hestia zamiast pomóc niepełnosprawnej, jeszcze bardziej utrudnia jej życie.

Więcej...

Początek strony