Jak pisze portal Wprost.pl za niezatrudnianie niepełnosprawnych firmy płacą kary, ale okazuje się też, że sami niepełnosprawni nie palą się do pracy. Wolą brać pieniądze i mieć święty spokój. To nic innego jak wyłudzanie pieniędzy z PFRON w najczystszej postaci.

Jedna z firm mówi portalowi Wprost.pl, że zainwestowała ponad 200 tys. zł w specjalistyczny sprzęt call center dla niewidomych. Przedstawiciel firmy mówi, że dał ogłoszenie, zgłosili się chętni. Zostały podpisane z nimi umowy i wszystko było pięknie, ale do czasu. Gdy przyszło co do czego, wszyscy jak jeden mąż, poszli na zwolnienia lekarskie.

Powód? Jak zwykle chodzi o pieniądze.

Okazuje się, że to niepełnosprawni wykorzystują trudną sytuację firm, które muszą płacić kary za niezatrudnianie niepełnosprawnych. Przedstawiciel firmy logistycznej mówi portalowi Wprost.pl, że dwóch niepełnosprawnych u niego rzeczywiście pracuje, a trzeci jest tzw. słupem - widnieje w statystykch i firm dostaje na niego pieniądze. Dzięki temu nie dosyć, że firma unika płacenia kar to jeszcze wychodzi na tym z zyskiem.

W takim procederze bierze umiał 37 letni Jan legitymujący się umiarkowanym stopniem niepełnosprawności ze względu na wzrok. Kiedyś pracował w ZPCHr, a teraz od 3 lat po prostu podpisuje umowy z firmami, ale nie pracuje.

Na podstawie

// Jakub Lewandowski, MM , Chory system PFRON - niepełnosprawni wolą być słupami niż pracować, wprost.pl z 22 sierpnia 2012

Dodawanie nowych komentarzy odbywa się poprzez platformę Disqus. Można dodawać posty bez rejestracji jako Gość.

Comments  

#10 RE: Niepełnosprawni wolą być słupami niż pracowaćx69 2012-09-23 23:30
Quoting Norbert:
Jeszcze dodam, że nieuczciwe firmy pozyskują omawianych słupków bez wiedzy niepełnosprawnego kandydata na pracownika w tej firmie.
Np. ktoś zdał wszystkie papiery do działu kadr i tam powiedzieli mu, że powiadomią go o terminie przystąpienia do pracy... Ten czeka dwa miesiące a tu nic... W końcu pojechał tam, i okazuje się, że firma mu już zapłaciła za te dwa miesiące po 600zł... Tak najczęściej nieuczciwe firmy pozyskują tzw. słupków...


Jest różnica między zatrudnieniem kogoś za jego zgodą nawet jeśli wiadomo, że to będzie słup niż przedstawianie w pefronie lewych dokumentów.
Ten pierwszy przypadek trudno wykryć to obie strony się na to godzą i w papierach jest OK, a ten drugi to kradzież taka klasyczna na chama.
#9 AministratorNorbert 2012-09-23 20:21
Jeszcze dodam, że nieuczciwe firmy pozyskują omawianych słupków bez wiedzy niepełnosprawne go kandydata na pracownika w tej firmie.
Np. ktoś zdał wszystkie papiery do działu kadr i tam powiedzieli mu, że powiadomią go o terminie przystąpienia do pracy... Ten czeka dwa miesiące a tu nic... W końcu pojechał tam, i okazuje się, że firma mu już zapłaciła za te dwa miesiące po 600zł... Tak najczęściej nieuczciwe firmy pozyskują tzw. słupków...
#8 RE: Niepełnosprawni wolą być słupami niż pracowaćMMM 2012-09-23 15:51
Zawsze się znajdzie taki co kradnie i oszukuje i taki co uczciwie pracuje. Tylko jedna czarna owca psuje opinię tym uczciwym.

Firmy też nie są uczciwe, doją pracowników jakby ci byli niewolnikami.
Patrząc na rynek pracy nie dziwię się, bycie uczciwym graniczy z głupotą, a tylko kombinatorom żyje się dobrze.
#7 RE: Niepełnosprawni wolą być słupami niż pracowaćbino 2012-09-17 10:48
urzędasy więcej kradną i nikt sobie z tego nawet sprawy nie zdaje.
tacy niepełnosprawni to zakała i psują wizerunek nam wszystkim. Dobrze że takich szubrawców jest mało
#6 do prokuraturyKargul 2012-09-16 20:12
Powszechnie panujące oszustwo i kradzież to nie cecha związana z niepełnosprawny mi, tylko życie tego uczy. Premier bez skrupułów przeznacza 20 milionów złotych na premie i nagrody chociaż za cholerę nie wiem za ca? Za zadłużenie kraju, za afery jedna po drugiej, za obietnice a raczej jawne kłamstwa bo dobrze wiedział że to co mówi jest oszustwem wyborczym.

Mamy dobrych nauczycieli.

Druga sprawa jest taka, że na niepełnosprawny ch robi się biznes. Mają pracować jak woły pociągowe a jak nie mogą to daje im się kopa i szuka SPRAWNYCH NIEPEŁNOSPRAWNY CH. Sprzątaczka, kierowca czy magazynier od noszenia pak po 30 kg ma mieć stopień znaczny, inaczej nie ma co szukać pracy. To jawne złodziejstwo.

Jeśli ktoś podpisuje listę i bierze za to kasę choć nie pracuje to jest to zwykła kradzież i jako taka powinna być surowo kara.Skoro portal Wprost ma takie informacje to zamiast to opisywać należy to zgłosić do prokuratury czy na policję i do Pefron.
#5 RE: Niepełnosprawni wolą być słupami niż pracowaćON_Igrupa 2012-09-15 23:04
nawet jesli częśc niepełnosprawny ch oszukuje to tylko naśladują mafię z rządu i innych.
Co ta banda zrobiła, podwyższyła wymiar czsu nie patrzą się czy ktoś jest zdrowy, chory, nie kur....a masz pracowc jak każdy inny albo wypad.
Wierzycie że w zakładach pracy chronionej pracują niepełnosprawni . Ludzie czyście rozum postradali, tm jak nie masz zdrowia i sprawności fizycznej to nawet się nie pokazuj.
#4 AMERYKABidon 2012-08-27 12:52
Gratulacje wszystkim za odkrycie Ameryki.
Napiszcie coś o czym ludzie nie wiedzą.
#3 RE: Niepełnosprawni wolą być słupami niż pracowaćDrekk 2012-08-25 19:35
Prawda nie prawda, ale fakt jest taki, że wyłudzają pieniądze z funduszu zarówno firmy i jak teraz czytam niepełnosprawni , a może tacy sprawni na grupie.
Pracuję uczciwie, nie biorę zwolnień i szczerze mówiąc nie słyszałem o takich praktykach ja tu opisane. Takie osoby jak owy Jan 37 lat robią złą opinię reszcie wszystkim rzetelnie pracującym i starającym się. takie praktyki są możliwe bo jest mało kontroli. Z tego co wiem za jakiś czas Fundusz niepełnosprawny ch ukróci takie praktyki. Moim zdaniem taka osoba nie powinna dostawać dofinansowania przez minimum 3 lata i powinna oddać to co wyłudziła.
#2 AdministratorNORBERT 2012-08-24 22:39
Nie prawda!!! To, nieuczciwe firmy proponują niepełnosprawny m bycie "Słupkami", tylko dla wyciągnięcia/wy łudzenia pieniędzy z PFRON... Takie firmy nie dość, że kosztem niepełnosprawny ch bogacą się, to na dodatek robią z nich wspólników tych procederów przestępczych.. .
#1 RE: Niepełnosprawni wolą być słupami niż pracować666 2012-08-24 16:44
nie wszyscy są takimi obibokami, ale Pefron po tym tekście musi zbadać tą kradzież. to na pewno nie są pojedyncze przypadki.

Linkownia

 
 

Niepełnosprawna potraktowana jak śmieć

trashcarNiepełnosprawna zwróciła się o pomoc do INTEGRACJI. Została potraktowana jak śmieć i zero skończone - kobieta wylała swój żal na FaceBooku.

Czytaj ...

Zrobiono z nas ŚWIĘTE KROWY

święta krowaPoradnik "Savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnością" zrobił z nas niepełnosprawnych obrażalskie Święte Krowy

Więcej...

Ergo Hestia roluje niepełnosprawną

traincrashPo katastrofie kolejowej pod Szczekocinami Ergo Hestia zamiast pomóc niepełnosprawnej, jeszcze bardziej utrudnia jej życie.

Więcej...

Początek strony