Człowiek piszący na klawiaturzeDo 31 października 2017 mieszkańcy Poznania, którzy są wykluczeni cyfrowo (np. niepełnosprawni, starsi) mogą ubiegać się o darmowy komputer z dostępem do internetu.
Formularz Zgłoszeniowy dostępny jest w Urzędzie Miasta w Biurze Zarządu Projektu,
ul.Mateki 50, pok. 209

Warunki uczestnictwa w programie i niezbędne formularze [LINK]

Rząd dorzuci ekstra 100 zł do świadczenia pielęgnacyjnego, ale tylko na 3 miesiące27 grudnia 2011 roku Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków realizacji rządowego programu wspierania niektórych osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne, przełożone przez ministra pracy i polityki społecznej.

 

W rozporządzeniu określono zasady wypłaty dodatkowych 100 zł przewidzianych rządowym programem wspierania niektórych osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne.


Zgodnie z programem, dodatkowa pomoc finansowa jest kierowana do matek, ojców lub faktycznych opiekunów dziecka. Podstawą do wypłacania świadczenia pielęgnacyjnego jest orzeczony znaczny stopień niepełnosprawności dziecka, który wymusza na rodzicach lub opiekunach rezygnację z zatrudnienia ze względu na konieczność stałej i długotrwałej opieki nad dzieckiem z poważnie ograniczoną zdolnością do samodzielnej egzystencji oraz np. stałym współudziałem w codziennym procesie leczenia, rehabilitacji czy edukacji.


Zgodnie z przepisami rozporządzenia, pomoc będzie wypłacana w terminie wypłaty świadczenia pielęgnacyjnego przyznanego za styczeń, luty i marzec 2012 r. Będzie ją wypłacał wójt, burmistrz lub prezydent miasta. Osoba upoważniona do pobierania świadczenia musi złożyć do ww. organów wniosek o przyznanie pomocy. Wniosek powinien zostać złożony do 31 stycznia 2012 r. Osoby, którym świadczenie pielęgnacyjne przyznano po tym terminie, będą mieć wydłużony o 7 dni termin na złożenie wniosku, licząc od dnia przyznania świadczenia pielęgnacyjnego.


Pomoc będzie realizowana ze środków budżetu państwa. Rozporządzenia ma wejść w życie 1 stycznia 2012 r.


// CIR


Kolejny raz pomoc państwa ogranicza się do rzucenia dodatkowych 100 zł i to w dodatku ograniczonych w czasie (styczeń, luty i marzec 2012). W listopadzie i grudniu tego roku Rada Ministrów raz dorzuciła parę złotych. Wtedy premier zapowiedział, że to początek zmian dla tych co muszą opiekować się bliskimi 24/h. Minęło dwa miesiące i znowu to samo, cykanie pomocy. Jeszcze w grudniu 2011 Dziennik Gazeta Prawna pisał, że rząd na trwale rozważa podwyższenie wysokości świadczenia pielęgnacyjnego z 520 zł do 620 zł, ale najwidoczniej tak nie będzie. (patrz, Świadczenia pielęgnacyjne będą ponownie uzależnione od dochodu?, nie-pelnosprawni.pl z 19 grudnia 2011).

Dodawanie nowych komentarzy odbywa się poprzez platformę Disqus. Można dodawać posty bez rejestracji jako Gość.

Comments  

#7 RE: Rząd dorzuci ekstra 100 zł do świadczenia pielęgnacyjnego , ale tylko na 3 miesiąceszynszylka22 2012-05-07 16:42
dorzuca dorzuca i jakoś nie może.
przecież to nie jest po 1000 zł ekstra tylko po 100 zł.
520 zł ludzie znajcie mi taką opiekunkę co za takie pieniądze będzie się opiekować kimś rano po południu wieczorem i w nocy.
To ja bm wolała iść do pracy na 8 godzin za 1500 zł i tak bym się nie na pracowała jak przy chorym dziecku.
Czy ktoś z tych debilnych polityków o tym pomyślał?.
#6 RE: Rząd dorzuci ekstra 100 zł do świadczenia pielęgnacyjnego , ale tylko na 3 miesiąceiwona 2012-02-07 15:01
Quoting Matka:
Są jeszcze mopsy które nie wypłaciły poprzednich 100 zł a tu już obiecują kolejne.
520 zł czy których z polityków byłby wstanie za to wyżyć z chorym dzieciakiem. w 2004 roku nie udało się dwóm posłom za 500 zł przeżyć najkrótszego miesiąca w roku, a od tamtego czasu ceny wzrosły i to bardzo.
to co państwo wyprawia to jakaś forma eutanazji skrytobójczej. Ilu urzędników zatrudniono w zeszłym roku? 30 tysięcy i każdy z nich zarabia po 3 000 złotych.
tylko usiąść i płakać.Gdzie ta obiecana KASA?Nie wypłacili nawet grosz -choć obiecali i decyzją przyklepnęli.Ka sa rzadna ale przydała by się i ta stówka...A tu dziś już 8 styczeń a na koncie pust.Nie ma komu się pożalić ....W urzędzie zwalają na wojewodę , że kasy nie dał...A tam dla nas za wysokie progi.....Nie ma z nimi taki plebs jak MY żadnego kontaktu?Czy ktoś odpowie za ten burdel i obiecanki cacanki?
#5 RE: Rząd dorzuci ekstra 100 zł do świadczenia pielęgnacyjnego , ale tylko na 3 miesiąceKatrin 2012-01-05 17:35
wszystko pięknie tylko niektóre MOPSy nie chcą wypłacać tego dodatku tym których dzieci skończyły 18 lat. Argumentacja jest taka że 18 latek to już nie dziecko.
#4 RE: Rząd dorzuci ekstra 100 zł do świadczenia pielęgnacyjnego , ale tylko na 3 miesiąceMatka 2012-01-02 15:50
Są jeszcze mopsy które nie wypłaciły poprzednich 100 zł a tu już obiecują kolejne.
520 zł czy których z polityków byłby wstanie za to wyżyć z chorym dzieciakiem. w 2004 roku nie udało się dwóm posłom za 500 zł przeżyć najkrótszego miesiąca w roku, a od tamtego czasu ceny wzrosły i to bardzo.
to co państwo wyprawia to jakaś forma eutanazji skrytobójczej. Ilu urzędników zatrudniono w zeszłym roku? 30 tysięcy i każdy z nich zarabia po 3 000 złotych.
tylko usiąść i płakać.
#3 RE: Rząd dorzuci ekstra 100 zł do świadczenia pielęgnacyjnego , ale tylko na 3 miesiąceAlicja 2012-01-02 11:34
Zobaczcie co robi banda tuska tego nieudacznika. Sobie dają po 500 stuwek podwyżki i będą zarabiać po 12500 zł miesięcznie.Dziennik "Fakt" alarmuje, że mimo kryzysu w całej Europie i drastycznych oszczędności, jakie w expose zapowiedział premier Donald Tusk, posłowie postanowili podnieść o 500 zł, do 12 150 zł, kwotę na utrzymanie biur poselskich. "Podwyżka wynika ze wzrostu cen i usług" - tłumaczy Lech Czapla, szef Kancelarii Sejmu.
Władza się wyżywi? Zawsze. Posłowie dostaną podwyżki! Po 500 zł dla każdego parlamentarzyst y na prowadzenie biura. W sumie na swoich asystentów, szoferów i limuzyny będą mieli 12 150 tys. zł miesięcznie - wylicza "Fakt".

Na wczorajszej komisji regulaminowej i spaw poselskich, w trakcie dyskusji o budżecie Sejmu na przyszły rok, posłowie zdecydowali o podniesieniu kwoty na prowadzenie swoich biur.

Zdaniem Małgorzaty Kidawy Błońskiej, wiceprzewodnicz ącej klubu PO, podwyżka ta jest niezbędna. Oczywiście, że potrzebna. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że ceny rosną - energii, wynajmu, rośnie energia gazowa i elektryczna. Wszystko rośnie - tłumaczy Kidawa Błońska decyzję posłów.
stefczyk.info/.../...

Jesczcze Kidawa-błońska mówi, że podwyżki są konieczne bo wszystko drożeje. tak drożeje, to czemu my nie dostaniemy podwyżki??? jakimś gównem jesteśmy czy co?
#2 RE: Rząd dorzuci ekstra 100 zł do świadczenia pielęgnacyjnego , ale tylko na 3 miesiącematka chorego 2011-12-30 15:49
to kolejne 3 miesiące. A co dalej? zostaje okres kwiecień - grudzień i lata następne.
520 zł jak za to żyć. To nie jest dla opiekuna tylko dla chorego.
Odnoszę wrażenie że politycy zajmują się pierdołami podczas gdy my żyjemy na granicy nędzy i rozpaczy.
Zasiłek pilęgnacyjny już od kilku lat jest taki sam, ale sobie banda tuska podniosła diety bo wszystko przecież drożeje. Życzę premierowi i jego dzieciom i wnukom, aby znaleźli się w takiej samej sytuacji jak moja.
#1 gdzie kasa dla ONOpiekunON 2011-12-29 19:31
4 lata temu Tusk obiecywał poprawę. Minęło owe 4 lata i co z obietnic zostało. Dorzucają od czasu do czasu po 100 zł ale to nie rozwiązuje problemu.
Nawet w Grecji bankrucie takie świadczenia pozwalają godnie egzystować. Gdzie są pieniądze dla niepełnosprawny ch oraz tych co się nimi opiekują?

Linkownia

 
 

Niepełnosprawna potraktowana jak śmieć

Niepełnosprawna jak śmiećNiepełnosprawna zwróciła się o pomoc do INTEGRACJI. Została potraktowana jak śmieć i zero skończone - kobieta wylała swój żal na FaceBooku.

Czytaj ...

Zrobiono z nas ŚWIĘTE KROWY

święta krowaPoradnik "Savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnością" zrobił z nas niepełnosprawnych obrażalskie Święte Krowy

Więcej...

Ergo Hestia roluje niepełnosprawną

Ergo Hestia roluje niepełnosprawnąPo katastrofie kolejowej pod Szczekocinami Ergo Hestia zamiast pomóc niepełnosprawnej, jeszcze bardziej utrudnia jej życie.

Więcej...

Początek strony