Limit Socjalny

Limit dorabiania do renty socjalnej bez konieczności jej zawieszania od 1 grudnia 2017 r. do 28 lutego 2018 r. wynosi 2979,00 zł (brutto) – (M.P. 2017 poz. 1040).

### Poprzednio, tj. od 1 września 2017 r. do 30 listopada 2017 r. limit wynosił 2954,50 zł (brutto) – (M.P. 2017 poz. 825)

Nic nam nie pomogła

Pierwsza Dama RP Agata Kornhauser-Duda Pierwsza Dama Agata Duda otrzymała Medal św. Brata Alberta za "działalność społeczną na rzecz osób niepełnosprawnych". Mamy niepełnosprawnych dzieci zbulwersowane [wp.pl]

Kris i jego mąż

Kris na wózkuArtretyzm zrujnował mu życie - wylądował na wózku. Kris i … jego mąż Dan pomagają innym poprzez zajęcia fitness.[queer.pl]

SMA czeka na refundację

opakowanie leku z napisem SpinrazaOkoło 800 osób w Polsce czeka na refundację Spinrazy, leku który istotnie zmniejsza śmiertelność oraz daje nadzieję na poprawę jakości życia [rynekzdrowia.pl]

WIADOMOŚCI

Kilka tygodni temu stacja TVN wyemitowała materiał o problemach osób niepełnosprawnych w związku z korzystaniem z nowych legitymacji osób niepełnosprawnych w publicznych środkach transportu. Oprócz...

Bez rąk i nóg

Tomasz Manikowski to polski odpowiednik Nicka Vujicica, znanego mówcy motywacyjnego bez kończyn. Kilka lat temu mężczyzna zyskał wielką sławę, a jego wykłady biją rekordy oglądalności. Tomasza jeszcze nie znają takie tłumy, jak Nicka, ale ma na to szanse. Podczas TEDxKoszalin, cyklu spotkań z ciekawymi ludźmi, zyskał wielką sympatię publiczności. [wp.pl]

Hasta la vista! to belgijska tragikomedia opowiadająca o spełnieniu intymnych marzeń niepełnosprawnych chłopaków. Ten film to swego rodzaju przekaz łamiący tabu i kolejny obraz, gdzie niepełnosprawni są głównymi aktorami.

 

Po zabawnej francuskiej komedii Oliviera Nakache'a i Erica Toledano „Nietykalni" opowiadającej o przyjaźni sparaliżowanego milionera i jego rozgadanego czarnoskórego opiekuna, widz dostaje kolejną dawkę dobrego filmu z niepełnosprawnymi w roli głównej.

 

Mowa o belgijskiej tragikomedii Geoffreya Enthovena „Hasta la vista!", który opowiada o trzech chłopkach (Josef, Lars i Phillip), pragnących przeżyć swój pierwszy raz. Cały szkopuł w tym, że jeden jest częściowo sparaliżowany i porusza się na ręcznym wózku, drugi jest całkowicie sparaliżowany i porusza się na „elektryku", a trzeci jest niewidomy. Chłopaki wiedząc o swoich ograniczeniach zdają sobie sprawę, że mają niewielkie szanse na znalezienie odpowiednich partnerek.

 

Ulotka jak los na loterii

Ale jakimś trafem uśmiecha się do nich los, bo przypadkowo w ich ręce trafia ulotka reklamująca luksusowy dom uciech, który tak się składa, że akurat wyspecjalizował się w zaspokajaniu potrzeb seksualnych niepełnosprawnych. Nie zastanawiając się długo, chłopaki postanowili udać się do wymarzonego miejsca. I pojawia się kolejny problem, bo z Belgii, gdzie mieszkają, do miejsca podróży jakim jest hiszpańskie Santa Ponsa jest ponad 1000 km.

 

Chłopaki w jakiś sposób wylawirowali swoje rodziny, wynajęli pielęgniarkę będącą jednocześnie kierowcą i razem wyruszyli w długą i męczącą podróż.

 

W całym filmie nie chodzi o kontekst seksualny, ale raczej o relacje jakie powstają podczas podróży. Chłopaki nie są ideałami i potrafią być cyniczni , zgryźliwi a nawet agresywni. Tak samo rzecz ma się z ich opiekunką. Z początku oschła kobieta na wszystko patrzy z dużą dozą niechęci i jest nawet arogancka w stosunku do swoich klientów, ale to tylko pozory.

 

Film „Hasta la Vista" dostępny jest w polskich kinach od 3 sierpnia 2012.

 

Patrz też,

The Special Need: włoski film o seksualności niepełnosprawnych, nie-pelnosprawni.pl z 6 kwietnia 2012

Dodawanie nowych komentarzy odbywa się poprzez platformę Disqus. Można dodawać posty bez rejestracji jako Gość.

Niepełnosprawna potraktowana jak śmieć

trashcarNiepełnosprawna zwróciła się o pomoc do INTEGRACJI. Została potraktowana jak śmieć i zero skończone - kobieta wylała swój żal na FaceBooku.

Czytaj ...

Zrobiono z nas ŚWIĘTE KROWY

święta krowaPoradnik "Savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnością" zrobił z nas niepełnosprawnych obrażalskie Święte Krowy

Więcej...

Ergo Hestia roluje niepełnosprawną

traincrashPo katastrofie kolejowej pod Szczekocinami Ergo Hestia zamiast pomóc niepełnosprawnej, jeszcze bardziej utrudnia jej życie.

Więcej...

Początek strony