Limit Socjalny

Limit dorabiania do renty socjalnej bez konieczności jej zawieszania od 1 marca 2018 r. do 31 maja 2018 r. wynosi 3161,70 zł (brutto) – (M.P. 2018 poz. 213).

### Poprzednio, tj. od 1 grudnia 2017 r. do 28 lutego 2018 r. limit wynosił 2979,00 zł (brutto) – (M.P. 2017 poz. 1040).

suwmiarka ściska monety

Śląsk - doradcy podatkowi służą pomocą

Od wtorku 20 marca br. do 26 kwietnia we wtorki i czwartki w godzinach od 9.00 do 15.00 Doradcy Podatkowi ze Śląskiego Oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych będą prowadzili bezpłatne konsultacje z zakresu ulg i uprawnień podatkowych przysługujących osobom niepełnosprawnym i ich rodzinom.

Doradcy podatkowi będą dyżurować pod telefonem komórkowym 513 152 218. Na życzenie osoby niepełnosprawnej doradca podatkowy będzie oddzwaniał na własny koszt.

Integracja bez sensu

dziewczynka z syndromem DownaIntegracja osób niepełnosprawnych intelektualnie jest niemożliwa z natury rzeczy. Upośledzeni umysłowo nie mają wiele do zaoferowania swoim rówieśnikom ... [gazeta.pl]

Za Wegetacją

wicepremier Beata SzydłoRząd namawia kobiety, by rodziły chore dzieci, potem każe płacić więcej. PiS już mniej "za życiem" [tokfm.pl]

Masz rodzić

kobieta trzyma transparent z napisem Martwa dziecka nie urodzęBez dyskusji, bez opozycji. Posłowie uznali, że kobiety powinny rodzić upośledzone dzieci [gazeta.pl]

Wędkarstwo bez barier

W 2018 roku w Szczecinku odbędą się dwie imprezy dla niepełnosprawnych wędkarzy: w dniach 15-17 czerwca odbędzie II Edycja Spinningowych Zawodów wędkarskich z łódek dla osób z dysfunkcją ruchu i niewidomych, a w okresie 4-7 października Spinningowe Mistrzostwa Europy z łódek organizowane przez International Fishing Competition of the Deaf from the Boat.

Zapisy już trwają. Szczegóły na www.wedkarzebezbarier.pl 

Hasta la vista! to belgijska tragikomedia opowiadająca o spełnieniu intymnych marzeń niepełnosprawnych chłopaków. Ten film to swego rodzaju przekaz łamiący tabu i kolejny obraz, gdzie niepełnosprawni są głównymi aktorami.

 

Po zabawnej francuskiej komedii Oliviera Nakache'a i Erica Toledano „Nietykalni" opowiadającej o przyjaźni sparaliżowanego milionera i jego rozgadanego czarnoskórego opiekuna, widz dostaje kolejną dawkę dobrego filmu z niepełnosprawnymi w roli głównej.

 

Mowa o belgijskiej tragikomedii Geoffreya Enthovena „Hasta la vista!", który opowiada o trzech chłopkach (Josef, Lars i Phillip), pragnących przeżyć swój pierwszy raz. Cały szkopuł w tym, że jeden jest częściowo sparaliżowany i porusza się na ręcznym wózku, drugi jest całkowicie sparaliżowany i porusza się na „elektryku", a trzeci jest niewidomy. Chłopaki wiedząc o swoich ograniczeniach zdają sobie sprawę, że mają niewielkie szanse na znalezienie odpowiednich partnerek.

 

Ulotka jak los na loterii

Ale jakimś trafem uśmiecha się do nich los, bo przypadkowo w ich ręce trafia ulotka reklamująca luksusowy dom uciech, który tak się składa, że akurat wyspecjalizował się w zaspokajaniu potrzeb seksualnych niepełnosprawnych. Nie zastanawiając się długo, chłopaki postanowili udać się do wymarzonego miejsca. I pojawia się kolejny problem, bo z Belgii, gdzie mieszkają, do miejsca podróży jakim jest hiszpańskie Santa Ponsa jest ponad 1000 km.

 

Chłopaki w jakiś sposób wylawirowali swoje rodziny, wynajęli pielęgniarkę będącą jednocześnie kierowcą i razem wyruszyli w długą i męczącą podróż.

 

W całym filmie nie chodzi o kontekst seksualny, ale raczej o relacje jakie powstają podczas podróży. Chłopaki nie są ideałami i potrafią być cyniczni , zgryźliwi a nawet agresywni. Tak samo rzecz ma się z ich opiekunką. Z początku oschła kobieta na wszystko patrzy z dużą dozą niechęci i jest nawet arogancka w stosunku do swoich klientów, ale to tylko pozory.

 

Film „Hasta la Vista" dostępny jest w polskich kinach od 3 sierpnia 2012.

 

Patrz też,

The Special Need: włoski film o seksualności niepełnosprawnych, nie-pelnosprawni.pl z 6 kwietnia 2012

Dodawanie nowych komentarzy odbywa się poprzez platformę Disqus. Można dodawać posty bez rejestracji jako Gość.

Linkownia

Przyjazne Studia Niepełnosprawnym

Niepełnosprawna potraktowana jak śmieć

trashcarNiepełnosprawna zwróciła się o pomoc do INTEGRACJI. Została potraktowana jak śmieć i zero skończone - kobieta wylała swój żal na FaceBooku.

Czytaj ...

Zrobiono z nas ŚWIĘTE KROWY

święta krowaPoradnik "Savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnością" zrobił z nas niepełnosprawnych obrażalskie Święte Krowy

Więcej...

Ergo Hestia roluje niepełnosprawną

traincrashPo katastrofie kolejowej pod Szczekocinami Ergo Hestia zamiast pomóc niepełnosprawnej, jeszcze bardziej utrudnia jej życie.

Więcej...

Początek strony