Limit Socjalny

Limit dorabiania do renty socjalnej bez konieczności jej zawieszania od 1 czerwca 2018 r. do 31 sierpnia 2018 r. wynosi 3236,00 zł (brutto) – (M.P. 2018 poz. 489).

### Poprzednio, tj. od 1 marca 2018 r. do 31 maja 2018 r. limit wynosił 3161,70 zł (brutto) – (M.P. 2018 poz. 213).

Wspaniała Szwecja

flaga SzwecjiW Szwecji niepełnosprawni nie muszą martwić się o dostęp do rehabilitacji, lekarzy czy potrzebnego sprzętu. Państwo wszystko bierze na siebie [tvn24.pl]

Uwięziony w domu

32 letni Daniel z mamąDaniel ma 32 lata jest niesprawny fizycznie, opiekuje się nim tylko mama. Państwo nie jest  w stanie mu pomóc ze względu na jego niepełnosprawność. Może DPS?. Tam są starzy ludzie i przyszłość jest taka, że tam się po prostu umiera – mówi Janina Ochojska [wprost.pl]

Odroczona śmierć

Jeśli słyszę, że pan Kaczyński jest osobą wrażliwą, to chciałbym, by stanął przede mną, nie przed moimi rodzicami, tylko przede mną i powiedział, że jedyne co możemy ci zaoferować, to śmierć odroczona w czasie. [oko.press]

Hasta la vista! to belgijska tragikomedia opowiadająca o spełnieniu intymnych marzeń niepełnosprawnych chłopaków. Ten film to swego rodzaju przekaz łamiący tabu i kolejny obraz, gdzie niepełnosprawni są głównymi aktorami.

 

Po zabawnej francuskiej komedii Oliviera Nakache'a i Erica Toledano „Nietykalni" opowiadającej o przyjaźni sparaliżowanego milionera i jego rozgadanego czarnoskórego opiekuna, widz dostaje kolejną dawkę dobrego filmu z niepełnosprawnymi w roli głównej.

 

Mowa o belgijskiej tragikomedii Geoffreya Enthovena „Hasta la vista!", który opowiada o trzech chłopkach (Josef, Lars i Phillip), pragnących przeżyć swój pierwszy raz. Cały szkopuł w tym, że jeden jest częściowo sparaliżowany i porusza się na ręcznym wózku, drugi jest całkowicie sparaliżowany i porusza się na „elektryku", a trzeci jest niewidomy. Chłopaki wiedząc o swoich ograniczeniach zdają sobie sprawę, że mają niewielkie szanse na znalezienie odpowiednich partnerek.

 

Ulotka jak los na loterii

Ale jakimś trafem uśmiecha się do nich los, bo przypadkowo w ich ręce trafia ulotka reklamująca luksusowy dom uciech, który tak się składa, że akurat wyspecjalizował się w zaspokajaniu potrzeb seksualnych niepełnosprawnych. Nie zastanawiając się długo, chłopaki postanowili udać się do wymarzonego miejsca. I pojawia się kolejny problem, bo z Belgii, gdzie mieszkają, do miejsca podróży jakim jest hiszpańskie Santa Ponsa jest ponad 1000 km.

 

Chłopaki w jakiś sposób wylawirowali swoje rodziny, wynajęli pielęgniarkę będącą jednocześnie kierowcą i razem wyruszyli w długą i męczącą podróż.

 

W całym filmie nie chodzi o kontekst seksualny, ale raczej o relacje jakie powstają podczas podróży. Chłopaki nie są ideałami i potrafią być cyniczni , zgryźliwi a nawet agresywni. Tak samo rzecz ma się z ich opiekunką. Z początku oschła kobieta na wszystko patrzy z dużą dozą niechęci i jest nawet arogancka w stosunku do swoich klientów, ale to tylko pozory.

 

Film „Hasta la Vista" dostępny jest w polskich kinach od 3 sierpnia 2012.

 

Patrz też,

The Special Need: włoski film o seksualności niepełnosprawnych, nie-pelnosprawni.pl z 6 kwietnia 2012

Dodawanie nowych komentarzy odbywa się poprzez platformę Disqus. Można dodawać posty bez rejestracji jako Gość.

Linkownia

Niepełnosprawna potraktowana jak śmieć

trashcarNiepełnosprawna zwróciła się o pomoc do INTEGRACJI. Została potraktowana jak śmieć i zero skończone - kobieta wylała swój żal na FaceBooku.

Czytaj ...

Zrobiono z nas ŚWIĘTE KROWY

święta krowaPoradnik "Savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnością" zrobił z nas niepełnosprawnych obrażalskie Święte Krowy

Więcej...

Ergo Hestia roluje niepełnosprawną

traincrashPo katastrofie kolejowej pod Szczekocinami Ergo Hestia zamiast pomóc niepełnosprawnej, jeszcze bardziej utrudnia jej życie.

Więcej...

Początek strony