Limit Socjalny

Limit dorabiania do renty socjalnej bez konieczności jej zawieszania od 1 września 2017 r. do 30 listopada 2017 r. wynosi 2954,50 zł (brutto) – (M.P. 2017 poz. 825).

### Poprzednio, tj. od 1 czerwca 2017 r. do 31 sierpnia 2017 r. limit wynosił 3047,50 zł (brutto) – (M.P. 2017 poz. 467)

Człowiek piszący na klawiaturzeDo 31 października 2017 mieszkańcy Poznania, którzy są wykluczeni cyfrowo (np. niepełnosprawni, starsi) mogą ubiegać się o darmowy komputer z dostępem do internetu.
Formularz Zgłoszeniowy dostępny jest w Urzędzie Miasta w Biurze Zarządu Projektu,
ul.Mateki 50, pok. 209

Warunki uczestnictwa w programie i niezbędne formularze [LINK]

Patologia w edukacji

trzy uczennice stoją tyłem do widzaPlaga opinii i orzeczeń: rośnie moda na Aspergera, kilka lat temu dominował ADHD. Z winy rodziców rośnie nam bezmózgie społeczeństwo [interia.pl]

Po co leczyć?

młoda dziewczyna w tle widać bawiące się dzieci”Przecież dobrze sobie radzą bez zębów, po co leczyć?" – usłyszała matka Patrycji, dorosłej niepełnosprawnej [mamadu.pl]

854 zł i nic więcej

rysunek: na pierwszym planie twarz kobiety, a za nią człowiek na wózkuMa niepełnosprawnego 42-letniego syna, dostaje 854 zł emerytury, nie przysługuje jej nic więcej. Gdyby nie pracowała, dostałaby świadczenie pielęgnacyjne 1406 zł [TOKFM.pl]

WIADOMOŚCI

23 października 2017 prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz podpisała zarządzenie w sprawie standardów i wytycznych przy projektowaniu przestrzeni publicznej dostępnej dla każdego – bez względu...

Rajdowy Bartek

Pan Bartosz Ostałowski to niezwykła postać. Mimo że nie ma rąk jest kierowcą rajdowym, artystą i inżynierem. Jest też posiadaczem międzynarodowej licencji wyścigowej FIA. [OnetRano 5 październik 2017]

Hasta la vista! – marzenia seksualne trzech chłopaków Hasta la vista! to belgijska tragikomedia opowiadająca o spełnieniu intymnych marzeń niepełnosprawnych chłopaków. Ten film to swego rodzaju przekaz łamiący tabu i kolejny obraz, gdzie niepełnosprawni są głównymi aktorami.


Po zabawnej francuskiej komedii Oliviera Nakache'a i Erica Toledano „Nietykalni" opowiadającej o przyjaźni sparaliżowanego milionera i jego rozgadanego czarnoskórego opiekuna, widz dostaje kolejną dawkę dobrego filmu z niepełnosprawnymi w roli głównej.


Mowa o belgijskiej tragikomedii Geoffreya Enthovena „Hasta la vista!", który opowiada o trzech chłopkach (Josef, Lars i Phillip), pragnących przeżyć swój pierwszy raz. Cały szkopuł w tym, że jeden jest częściowo sparaliżowany i porusza się na ręcznym wózku, drugi jest całkowicie sparaliżowany i porusza się na „elektryku", a trzeci jest niewidomy. Chłopaki wiedząc o swoich ograniczeniach zdają sobie sprawę, że mają niewielkie szanse na znalezienie odpowiednich partnerek.

 

Ulotka jak los na loterii


Ale jakimś trafem uśmiecha się do nich los, bo przypadkowo w ich ręce trafia ulotka reklamująca luksusowy dom uciech, który tak się składa, że akurat wyspecjalizował się w zaspokajaniu potrzeb seksualnych niepełnosprawnych. Nie zastanawiając się długo, chłopaki postanowili udać się do wymarzonego miejsca. I pojawia się kolejny problem, bo z Belgii, gdzie mieszkają, do miejsca podróży jakim jest hiszpańskie Santa Ponsa jest ponad 1000 km.


Chłopaki w jakiś sposób wylawirowali swoje rodziny, wynajęli pielęgniarkę będącą jednocześnie kierowcą i razem wyruszyli w długą i męczącą podróż.


W całym filmie nie chodzi o kontekst seksualny, ale raczej o relacje jakie powstają podczas podróży. Chłopaki nie są ideałami i potrafią być cyniczni , zgryźliwi a nawet agresywni. Tak samo rzecz ma się z ich opiekunką. Z początku oschła kobieta na wszystko patrzy z dużą dozą niechęci i jest nawet arogancka w stosunku do swoich klientów, ale to tylko pozory.


Film „Hasta la Vista" dostępny jest w polskich kinach od 3 sierpnia 2012.


 

Patrz też,

The Special Need: włoski film o seksualności niepełnosprawnych, nie-pelnosprawni.pl z 6 kwietnia 2012

Dodawanie nowych komentarzy odbywa się poprzez platformę Disqus. Można dodawać posty bez rejestracji jako Gość.

Linkownia

Przyjazne Studia Niepełnosprawnym

Niepełnosprawna potraktowana jak śmieć

Niepełnosprawna jak śmiećNiepełnosprawna zwróciła się o pomoc do INTEGRACJI. Została potraktowana jak śmieć i zero skończone - kobieta wylała swój żal na FaceBooku.

Czytaj ...

Zrobiono z nas ŚWIĘTE KROWY

święta krowaPoradnik "Savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnością" zrobił z nas niepełnosprawnych obrażalskie Święte Krowy

Więcej...

Ergo Hestia roluje niepełnosprawną

Ergo Hestia roluje niepełnosprawnąPo katastrofie kolejowej pod Szczekocinami Ergo Hestia zamiast pomóc niepełnosprawnej, jeszcze bardziej utrudnia jej życie.

Więcej...

Początek strony