suwmiarka ściska monety

Śląsk - doradcy podatkowi służą pomocą

Od wtorku 20 marca br. do 26 kwietnia we wtorki i czwartki w godzinach od 9.00 do 15.00 Doradcy Podatkowi ze Śląskiego Oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych będą prowadzili bezpłatne konsultacje z zakresu ulg i uprawnień podatkowych przysługujących osobom niepełnosprawnym i ich rodzinom.

Doradcy podatkowi będą dyżurować pod telefonem komórkowym 513 152 218. Na życzenie osoby niepełnosprawnej doradca podatkowy będzie oddzwaniał na własny koszt.

Jak pisze portal rynek Zdrowia firma Transition Technologies przygotowuje do szerokiego rozpowszechniania specjalną aplikację na smartfony – VirtualEye, która wspiera osoby niewidome i słabo widzące, zapewniając im pomoc w życiu codziennym.

 

Aplikacja VirtualEye pozwoli osobom niewidomym lub niedowidzącym na korzystanie z funkcjonalności nowoczesnych technologii jak m.in. dyktowanie wiadomości tekstowych i ich wysyłanie, nawiązywanie połączeń alarmowych czy odczyt kodów kreskowych i fotokodów (QR).

 

Program, wykorzystując analizę obrazu, osobie z dysfunkcją wzroku pomoże identyfikować różne przedmioty, takie jak: banknoty, dokumenty, karty płatnicze czy lekarstwa. Osoba niewidząca lub niedowidząca może, wykorzystując aplikację, samodzielnie dokonywać zakupów w sklepach samoobsługowych, wybierać kolory ubrań itp. Możliwe jest też rozpoznawanie oraz synteza głosu po polsku i angielsku, a tym samym można dyktować i wysyłać wiadomości tekstowe bez konieczności wpisywania ich do smarfonu z klawiatury.

 

Ponadto współdzielenie danych nawigacyjnych umożliwia, w sytuacjach awaryjnych, zlokalizowanie użytkownika na mapie a dzięki temu, udzielenie wsparcia, wskazanie drogi, osobie niepełnosprawnej przez rodzinę lub opiekunów.

 

VirtualEye będzie składać się z kilku modułów, które powstają przy współpracy z Polskim Związkiem Niewidomych i są testowane przez osoby niewidome oraz niedowidzące.

 

VirtualEye będzie dostępne za pośrednictwem Marketplace i AppStore.

 


 

// Rynek Zdrowia, Transition Technologies (TT)

 

Dodawanie nowych komentarzy odbywa się poprzez platformę Disqus. Można dodawać posty bez rejestracji jako Gość.

Comments  

#1 RE: VirtualEye: elektroniczny osobisty asystent niewidomegowidzek 2012-09-21 17:07
podobno ma kosztować ok 10 dolarów i będzie dostępne wkrótce. Ciekawi mnie ile osób niewidomych stać na zakup smartfona?

Niepełnosprawna potraktowana jak śmieć

trashcarNiepełnosprawna zwróciła się o pomoc do INTEGRACJI. Została potraktowana jak śmieć i zero skończone - kobieta wylała swój żal na FaceBooku.

Czytaj ...

Zrobiono z nas ŚWIĘTE KROWY

święta krowaPoradnik "Savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnością" zrobił z nas niepełnosprawnych obrażalskie Święte Krowy

Więcej...

Ergo Hestia roluje niepełnosprawną

traincrashPo katastrofie kolejowej pod Szczekocinami Ergo Hestia zamiast pomóc niepełnosprawnej, jeszcze bardziej utrudnia jej życie.

Więcej...

Początek strony