Jak pisze portal rynek Zdrowia firma Transition Technologies przygotowuje do szerokiego rozpowszechniania specjalną aplikację na smartfony – VirtualEye, która wspiera osoby niewidome i słabo widzące, zapewniając im pomoc w życiu codziennym.

 

Aplikacja VirtualEye pozwoli osobom niewidomym lub niedowidzącym na korzystanie z funkcjonalności nowoczesnych technologii jak m.in. dyktowanie wiadomości tekstowych i ich wysyłanie, nawiązywanie połączeń alarmowych czy odczyt kodów kreskowych i fotokodów (QR).

 

Program, wykorzystując analizę obrazu, osobie z dysfunkcją wzroku pomoże identyfikować różne przedmioty, takie jak: banknoty, dokumenty, karty płatnicze czy lekarstwa. Osoba niewidząca lub niedowidząca może, wykorzystując aplikację, samodzielnie dokonywać zakupów w sklepach samoobsługowych, wybierać kolory ubrań itp. Możliwe jest też rozpoznawanie oraz synteza głosu po polsku i angielsku, a tym samym można dyktować i wysyłać wiadomości tekstowe bez konieczności wpisywania ich do smarfonu z klawiatury.

 

Ponadto współdzielenie danych nawigacyjnych umożliwia, w sytuacjach awaryjnych, zlokalizowanie użytkownika na mapie a dzięki temu, udzielenie wsparcia, wskazanie drogi, osobie niepełnosprawnej przez rodzinę lub opiekunów.

 

VirtualEye będzie składać się z kilku modułów, które powstają przy współpracy z Polskim Związkiem Niewidomych i są testowane przez osoby niewidome oraz niedowidzące.

 

VirtualEye będzie dostępne za pośrednictwem Marketplace i AppStore.

 


 

// Rynek Zdrowia, Transition Technologies (TT)

 

Dodawanie nowych komentarzy odbywa się poprzez platformę Disqus. Można dodawać posty bez rejestracji jako Gość.

Comments  

#1 RE: VirtualEye: elektroniczny osobisty asystent niewidomegowidzek 2012-09-21 17:07
podobno ma kosztować ok 10 dolarów i będzie dostępne wkrótce. Ciekawi mnie ile osób niewidomych stać na zakup smartfona?

Linkownia

 
 

Niepełnosprawna potraktowana jak śmieć

trashcarNiepełnosprawna zwróciła się o pomoc do INTEGRACJI. Została potraktowana jak śmieć i zero skończone - kobieta wylała swój żal na FaceBooku.

Czytaj ...

Zrobiono z nas ŚWIĘTE KROWY

święta krowaPoradnik "Savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnością" zrobił z nas niepełnosprawnych obrażalskie Święte Krowy

Więcej...

Ergo Hestia roluje niepełnosprawną

traincrashPo katastrofie kolejowej pod Szczekocinami Ergo Hestia zamiast pomóc niepełnosprawnej, jeszcze bardziej utrudnia jej życie.

Więcej...

Początek strony