Człowiek piszący na klawiaturzeDo 31 października 2017 mieszkańcy Poznania, którzy są wykluczeni cyfrowo (np. niepełnosprawni, starsi) mogą ubiegać się o darmowy komputer z dostępem do internetu.
Formularz Zgłoszeniowy dostępny jest w Urzędzie Miasta w Biurze Zarządu Projektu,
ul.Mateki 50, pok. 209

Warunki uczestnictwa w programie i niezbędne formularze [LINK]

12 lipca 2017 Microsoft wydał aplikację na smartfony o nazwie Seeing AI, która umożliwia osobom niewidomym i niedowidzącym poruszanie się po otaczającym ich świecie. Aplikacja wykorzystuje system sieci neuronowych, które można spotkać w tzw. autonomicznych samochodach. Niestety apka dostępna jest tylko na terenie USA i … tylko na system iOS.

 

Aplikacja Seeing AI łączy w sobie komputerowe rozpoznawanie obrazów, syntezę mowy oraz sztuczną inteligencję, dzięki czemu staje się swego rodzaju narratorem dla osób niewidomych lub niedowidzących. Po nakierowaniu aparatu smartfona w danym kierunku, aplikacja rozpoznaje otoczenie, przedmioty, osoby i poprzez opis głosowy przekazuje je niewidomemu odbiorcy.

 

Zakres możliwości aplikacji jest dużo większy. Program potrafi rozpoznać twarze i nastrój (np. czy nasz rozmówca się krzywi, czy się uśmiecha itp.), potrafi odczytać zawartość dokumentów, kodów kreskowych, a nawet rozpoznać nominał banknotu. Co więcej program sam doradzi, aby przybliżyć lub oddalić smartfon celem uzyskania lepszego widoku, np. wtedy program lepiej opisze przedmiot lub scenę.

 

Aplikacja ma dwa tryby działania – prosty i zaawansowany. W trybie prostym program korzysta tylko z mocy smartfona i ma ograniczone możliwości. W trybie zaawansowanym (np. opis krajobrazu lub miejsca) wymaga połączenia z chmura obliczeniową, a do tego wymagane jest połączenie z internetem.

 

Jak na razie darmowa aplikacja Seeing AI dostępna jest na system iOS 10 i wyżej (rozmiar 224MB) i to tylko na terenie USA. Nie wiadomo czy apka w przyszłości będzie dostępna na Androida i Windows 10 mobile i czy z apki będą mogli korzystać użytkownicy z innych krajów.

 

 

strona projektu http://SeeingAI.com

 

Dodawanie nowych komentarzy odbywa się poprzez platformę Disqus. Można dodawać posty bez rejestracji jako Gość.

Linkownia

 
 

Niepełnosprawna potraktowana jak śmieć

Niepełnosprawna jak śmiećNiepełnosprawna zwróciła się o pomoc do INTEGRACJI. Została potraktowana jak śmieć i zero skończone - kobieta wylała swój żal na FaceBooku.

Czytaj ...

Zrobiono z nas ŚWIĘTE KROWY

święta krowaPoradnik "Savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnością" zrobił z nas niepełnosprawnych obrażalskie Święte Krowy

Więcej...

Ergo Hestia roluje niepełnosprawną

Ergo Hestia roluje niepełnosprawnąPo katastrofie kolejowej pod Szczekocinami Ergo Hestia zamiast pomóc niepełnosprawnej, jeszcze bardziej utrudnia jej życie.

Więcej...

Początek strony