Limit Socjalny

Limit dorabiania do renty socjalnej bez konieczności jej zawieszania od 1 września 2017 r. do 30 listopada 2017 r. wynosi 2954,50 zł (brutto) – (M.P. 2017 poz. 825).

### Poprzednio, tj. od 1 czerwca 2017 r. do 31 sierpnia 2017 r. limit wynosił 3047,50 zł (brutto) – (M.P. 2017 poz. 467)

Człowiek piszący na klawiaturzeDo 31 października 2017 mieszkańcy Poznania, którzy są wykluczeni cyfrowo (np. niepełnosprawni, starsi) mogą ubiegać się o darmowy komputer z dostępem do internetu.
Formularz Zgłoszeniowy dostępny jest w Urzędzie Miasta w Biurze Zarządu Projektu,
ul.Mateki 50, pok. 209

Warunki uczestnictwa w programie i niezbędne formularze [LINK]

Patologia w edukacji

trzy uczennice stoją tyłem do widzaPlaga opinii i orzeczeń: rośnie moda na Aspergera, kilka lat temu dominował ADHD. Z winy rodziców rośnie nam bezmózgie społeczeństwo [interia.pl]

Po co leczyć?

młoda dziewczyna w tle widać bawiące się dzieci”Przecież dobrze sobie radzą bez zębów, po co leczyć?" – usłyszała matka Patrycji, dorosłej niepełnosprawnej [mamadu.pl]

854 zł i nic więcej

rysunek: na pierwszym planie twarz kobiety, a za nią człowiek na wózkuMa niepełnosprawnego 42-letniego syna, dostaje 854 zł emerytury, nie przysługuje jej nic więcej. Gdyby nie pracowała, dostałaby świadczenie pielęgnacyjne 1406 zł [TOKFM.pl]

WIADOMOŚCI

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej prognozuje, że w 2018 roku przeciętna renta z tytułu niezdolności do pracy wzrośnie ok. 43,51 zł czyli o 2,7 proc. w stosunku do 2017 roku. Niestety...

Rajdowy Bartek

Pan Bartosz Ostałowski to niezwykła postać. Mimo że nie ma rąk jest kierowcą rajdowym, artystą i inżynierem. Jest też posiadaczem międzynarodowej licencji wyścigowej FIA. [OnetRano 5 październik 2017]

Do Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji (KRS 0000 102 130) zgłosiła się niepełnosprawna kobieta na wózku z prośbą o pomoc, a w zamian dostała ... listę instytucji gdzie ma się zgłosić. Kiedy próbowała opisać sprawę na Facebooku, Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji próbowało zrobić z niej kretynkę, a na końcu idiotkę. Ciekawe tylko czy sponsorzy i artyści wiedzą, kogo tak naprawdę wspierają.

 

Pani Katarzyna poruszająca się na wózku zwróciła się do Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji (lub Fundacji Integracja - integracja.org - w zależności od tego, która organizacja prowadzi bloga na Facebooku) z prośbą o pomoc ws. podjazdu do mieszkania, gdyż miejski ośrodek pomocy społecznej w Gliwicach odmówił jej dofinansowania ze środków PFRON do tego ułatwienia. Powód był prozaiczny, według urzędników z podjazdu korzystaliby wszyscy, a to kłóci się z celem indywidualnego dofinansowania.

Recz jasna, kobieta całą sytuacją zapewne poczuła się urażona i raczej nie należy się dziwić. Po to jest opieka, która dysponuje środkami PFRON, aby pomagać niepełnosprawnym, a nie stwarzać im dodatkowe bariery. Skoro jednak wyszło tak jak wyszło pani Katarzyna napisała do Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji, aby jakoś zainterweniowali lub pomogli jej. Oczywiście INTEGRACJA opisała problem kobiety na swojej stronie internetowej i dała listę instytucji, gdzie kobieta ma ... prosić o pomoc. To typowe olanie człowieka i potraktowanie go jak śmiecia – masz tu coś i odwal się.

I tak by się skończyła sprawa, byłby kolejny propagandowy „sukces”. INTEGRACJA byłaby zadowolona, że „pomogła” niepełnosprawnej, i miałaby argument, aby dalej rolować sponsorów i ludzi dobrej woli. Tyle tylko, że „wredna” kobieta, zaczęła się żalić na profilu INTEGRACJI na Facebooku jak została poniżoba przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji.

Swoje uwagi zamieściła pod spotem z apelem o przekazanie 1%. W spocie prezes INTEGRACJI wymienia sukcesy, ile to INTEGRACJA zrobiła „dobrego” itp. ale jakoś zapomniał dodać dokonaniach poza kamerą TV o których nie wiedzą sponsorzy i artyści– bezpośrednie nadzorowanie firmy IMPEL, która żeruje na upadlanych ludziach i nie są to domysły, tylko doniesienia prasowe.

Jak łatwo zgadnąć, INTEGRACJA rżnęła głupa, że nie wie o co chodzi w sprawie, z kobiety chcieli zrobić jakąś kretynkę a na końcu idiotkę. Jednak kobieta ze stoickim spokojem po raz kolejny zaczęła wyjaśniać, że jest chora na nogi a nie na głowę i o co chodziło w jej sprawie oraz jak została potraktowana przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji, a została poniżona – to „technologia” rodem ściągnięta z IMPEL-a.

Cytat z wypowiedzi pani Katarzyny

Natomiast jeśli chodzi o ten mail któty dostałam od waszej pracownicy to bardzo go przeżyłam, doprowadziła mnie do płaczu i zostałam bardzo poniżna przez tą Panią, niech sama się Panu przyzna bo sprawa miała miejsce w styczniu” (czytaj styczeń 2012 roku).

Nagrania z Facebooka - dla tych co nie wierzą - co tu dużo pisać, najlepiej samemu zobaczyć i ocenić. Pytanie ile takich niepełnosprawnych osób zostało przez INTEGRACJĘ potraktowanych jak śmiecie. Ta kobieta miała odwagę to opisać, a ile osób zostało zastraszonych pozwani lub inną "pomocą" ze strony INTEGRACJI?

23 luty 2012


7 marca 2012


Z jednej strony nie można oczekiwać, że INTEGRACJA zajmie się każdą sprawą która do nich wpłynie, bo to jest fizycznie niewykonalne (napewno mają sporo zapytań). Tylko można było odpisać, że nie wiemy jak pomóc, albo najpierw zorientujemy się w temacie. Tak zachowałaby się organizacja, która faktycznie działa na rzecz niepełnosprawnych. Ale wszyscy wiemy, że Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji to organizacja, która kłamie, wciska różne brednie o "niesieniu pomocy, bo wzięła na siebie taki obowiązek".

Gdyby pani Katarzyna wiedziała, że dla Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji niepełnosprawni to niesamowicie dochodowy biznes, zapewne nigdy by się do nich nie zgłaszała. Dzięki temu nie czułaby się poniżona. Przecież zachowanie INTEGRACJI... to tak jakby powiedzieli tej kobiecie spadaj śmieciu, dopóki się nie zarejestrujesz u nas to my na ciebie kasy nie wyciągniemy.

Wyobraźcie sobie sytuację, że do lekarza zwraca się pacjent z prośbą o pomoc, a lekarz daje mu leksykon chorób i kopana na odchodne dodając – a teraz zdiagnozuj się sam. Jak to nazwać, skandal?

Dokładnie tak samo postąpiło z niepełnosprawną Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji. Pani Katarzyna zapowiedziała, że nie zostawi tego jak została potraktowana, cokolwiek to znaczy. Czy to znaczy, że jakiś pracownik INTEGRACJI lub osoba związana z tą organizacją ponownie będzie stosowała perfidne metody, aby zamknąć kobiecie usta, aby ta nie ciągnęła tematu?.

 Jeśli dostaliście taką informację od INTEGRACJI (KRS 0000 102 130), aby przekazać im 1% swojego podatku, bo „pomagają” niepełnosprawnym i nie zmarnują żadnej złotówki im przekazanej, to możesz być pewny, że chcą od Ciebie wyciągnąć pieniądze. Ich „pomoc” ma tyle wspólnego z pomaganiem, co działalność banków z dobroczynnością.

 Jak naprawdę pomagacie niepełnosprawnym


Niepełnosprawna potraktowana jak śmieć

Niepełnosprawna jak śmiećNiepełnosprawna zwróciła się o pomoc do INTEGRACJI. Została potraktowana jak śmieć i zero skończone - kobieta wylała swój żal na FaceBooku.

Czytaj ...

Zrobiono z nas ŚWIĘTE KROWY

święta krowaPoradnik "Savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnością" zrobił z nas niepełnosprawnych obrażalskie Święte Krowy

Więcej...

Ergo Hestia roluje niepełnosprawną

Ergo Hestia roluje niepełnosprawnąPo katastrofie kolejowej pod Szczekocinami Ergo Hestia zamiast pomóc niepełnosprawnej, jeszcze bardziej utrudnia jej życie.

Więcej...

Początek strony