oko

Bezpłatne ogólnopolskie badanie pod kątem Jaskry

Z okazji Światowego Tygodnia Jaskry w dniach od 11 do 17 marca 2018 roku (od niedzieli do soboty) okuliści BEZPŁATNIE zbadają oczy pod kątem jaskry. Akcja kierowana jest do osób, które nie odwiedziły okulisty przez ostatni rok i nie są chore na jaskrę.

WAŻNE: Badania są bezpłatne dla pacjentów, którzy zarejestrowali się na wizytę telefonicznie w terminach wskazanych przez gabinet. Na wizycie nie będzie wymagane skierowanie.

Lista placówek okulistycznych dostępna jest na stronie: www.tydzienjaskry.pto.com.pl 

W zeznaniu podatkowym w ramach ulgi rehabilitacyjnej nie można odliczyć suplementów oraz tzw. opłaty klimatycznej – uznał Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej.

 

Podatniczka posiadająca orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności czy może skorzystać z odliczenia od dochodu w zeznaniu PIT-37 za 2017 r. z tytułu poniesionych wydatków na cele rehabilitacyjne na zakup.:

 

- aparatów słuchowych (2 szt),
- suplementu,
- leków przekraczających 100 zł miesięcznie
- oraz opłatę klimatyczną za pobyt w sanatorium i całkowity koszt pobytu w sanatoriach?.

 

Niepełnosprawna uzasadniała, że wydała na aparaty wydała 4 tys. zł, ale otrzymała 2,4 tys. zł dofinansowania, kupiła leki za 2,2 tys. zł (200 zł miesięcznie), a także wydała 2,5 tys. zł na suplementy Collagen 4D Activ i Cardio Q10 Forte, które zlecił jej lekarz specjalista jako pomocne w leczeniu chorób serca. Poniosła też wydatki na pobyt w sanatorium i opłatę klimatyczną.

 

Suplementy diety to nie leki

O ile zakup aparatów słuchowych i leków można odliczyć w ramach ulgi rehabilitacyjnej, o tyle zakup suplementów już nie nawet w sytuacji, gdy takie suplementy przepisze lekarz specjalista. Prawo farmaceutyczne stanowi, że spożywcze suplementy diety nie są lekami, a więc wydatków ponoszonych na ich zakup nie można odliczyć w ramach ulgi rehabilitacyjnej.

 

Podatniczka może również odliczyć koszty pobytu w zakładzie lecznictwa uzdrowiskowego, np. koszty noclegów, wyżywienia i zabiegów rehabilitacyjnych, ale nie może odliczyć tzw. opłaty klimatycznej.

 

// Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, interpretacja indywidualna nr 0115-KDIT2-2.4011.383.2017.1.IL z 15 stycznia 2018

 

Dodawanie nowych komentarzy odbywa się poprzez platformę Disqus. Można dodawać posty bez rejestracji jako Gość.

Linkownia

 
 

Niepełnosprawna potraktowana jak śmieć

trashcarNiepełnosprawna zwróciła się o pomoc do INTEGRACJI. Została potraktowana jak śmieć i zero skończone - kobieta wylała swój żal na FaceBooku.

Czytaj ...

Zrobiono z nas ŚWIĘTE KROWY

święta krowaPoradnik "Savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnością" zrobił z nas niepełnosprawnych obrażalskie Święte Krowy

Więcej...

Ergo Hestia roluje niepełnosprawną

traincrashPo katastrofie kolejowej pod Szczekocinami Ergo Hestia zamiast pomóc niepełnosprawnej, jeszcze bardziej utrudnia jej życie.

Więcej...

Początek strony