Mazowsze: zdobądź wykształcenie przez InternetOsoby niepełnosprawne z Mazowsza mogą zdobyć średnie wykształcenie bez wychodzenia z domu. Umożliwi im to specjalna platforma w systemie e-lerningowym.


Obywatelskie Towarzystwo Edukacyjne uruchomiło projekt „Mazowieckie liceum kształcenia na odległość", które umożliwi osobom niepełnosprawnym zdobycie wykształcenia średniego bez wychodzenia z domu.


Do liceum kształcenia na odległość przyjętych zostanie 100 osób. Wszystkie przejdą instruktaż w zakresie obsługi platformy i otrzymają instrukcję użytkownika. Każdy z uczestników projektu dostanie login i hasło w celu logowania do systemu. Rejestracja użytkownika nastąpi po przyjęciu do szkoły. Po zalogowaniu użytkownik będzie miał dostęp do systemu podzielonego na moduły lekcyjne zgodnie z realizowanym tokiem nauki. Zaliczenia oraz egzaminy również przeprowadzane będę poprzez system elearning'owy. Po dokonaniu rejestracji uczeń zostanie powiadomiony o kadrze dydaktycznej oraz kto jest jego opiekunem. Zostaną uruchomione dla użytkownika statystyki uczestnictwa w e-learningu, dzięki którym będzie informowany o postępie nauki.


Przewidziano zgłoszenie wszystkich uczestników projektu do egzaminu eksternistycznego potwierdzającego szkołę średnią oraz opłacenie min. 50% kosztów tego egzaminu dla każdego uczestnika. Po zakończeniu kształcenia i zdaniu egzaminu OKE uczestnicy będą mogli korzystać z systemu w celu powtórzenia materiału do państwowego egzaminu maturalnego, który odbędzie się w maju 2014.


Do udziału w projekcie zapraszamy osoby:


• zgłaszające z własnej inicjatywy chęć kształcenia ustawicznego w formach szkolnych,

• w wieku od 18-65 lat zamieszkałe w woj. mazowieckim,

• które ukończyły gimnazjum lub szkołę podstawową.


Więcej informacji:


E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon/Faks (22) 758 76 80

Telefon komórkowy: 604 629 531

www.ote.edu.pl