Ponad 52 tys. zł wynosi subwencja na dziecko niepełnosprawne, na dziecko zdrowe - 5,5 tys. złotych. - To jest skandal, żeby przy tej biedzie w oświacie dotacja na jedno dziecko wynosiła ponad 50 tys. złotych - oburza się burmistrz Złotowa. - Mówienie, że my sobie wymyśliliśmy interes jest nie w porządku - ripostuje Tadeusz Łukasik


Przedszkole specjalnej troski

Od 3 września w Złotowie działa specjalny punkt przedszkolny. Uczęszcza do niego siódemka dzieci z terenu powiatu. Żadne nie chodzi, część niedowidzi, niektóre nie mówią.


(...)
Na system pomocy narzekają też rodzice dzieci niepełnosprawnych. Anna Szczeszek nie pracuje, bo musi zajmować się synem. Pomoc państwa nazywa jałmużną i podaje przykład. - Specjalistyczny wózek dla Mikołaja kosztuje 13 tys. zł, bo taki musi mieć ze względu na chory kręgosłup i biodra. A państwo dało mi dotację 3 tys. złotych. O resztę muszę żebrać u sponsorów – pani Anna załamuje ręce. Możliwość oddania syna na kilka godzin do przedszkola będzie chwilą wytchnienia, okazją do załatwienia codziennych spraw.

 

Więcej,
Łukasz Opłatek, Zarobię na niepełnosprawności? Bzdura!, zlotowskie.pl z 9 września 2012