Budowa siedziby Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego trwa, ale pełnej kwoty potrzebnej do ukończenia inwestycji jeszcze nie ma. Dlatego też w najbliższą niedzielę przy kościele parafialnym pw. NNMP zostanie przeprowadzona zbiórka pieniędzy na ten właśnie cel - na dokończenie inwestycji.


Inwestycję wsparły już samorządy wojewódzki (w kwocie 400 tys. zł) i gminne. Z tych ostatnich największą pomoc, bo w wysokości miliona złotych przekazała gmina Myślenice. Pozostałe: Siepraw, Pcim i Dobczyce już dały po odpowiednio: 12, 20 i 50 tys. zł, a deklarują pomoc także w przyszłym roku. To jednak wciąż za mało, aby sfinansować całą, wartą 3,1 mln zł inwestycję. Myślenickie koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym dysponuje także własnymi środkami pochodzącymi ze sprzedaży cegiełek, darowizn i wpłat z tytułu 1 procenta. W sumie to ok. 200 tys. zł.


To wszystko wystarcza na bieżące pokrywanie faktur, ale pieniądze się kończą, a wiele wskazuje na to, że kolejne na jakie liczyło PSOUU są pod znakiem zapytania. Chodzi o środki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

 

Więcej na dziennikpolski24.pl z 6 listopada 2012