UBER - znienawidzony przez korporacje TAXI – szuka niesłyszących kierowców. Pomóc ma mu w tym zmodernizowana aplikacja mobilna i migam.pl. Całość projektu aktywizacji osób niesłyszących nosi nazwę „Beethoven”.

 

UBER nie jest firmą przewozową, tylko „dostawcą narzędzia umożliwiającego zamawianie usługi przejazdu”. Każdy kto ma samochód i spełnia wymogi UBERA może zostać okazjonalnym kierowcą. Z kolei klient korzystając z aplikacji UBERA może zamówić przewóz po znacznie niższej cenie.

 

W związku z dynamicznym rozwojem swojej usługi w Polsce UBER ciągle szuka nowych kierowców, w tym także kierowców niesłyszących.

 

- Osoby głuche są bardzo często dobrymi kierowcami i zwyczajnie lubią jeździć samochodem – mówi Iwona Cichosz z Migam.org, sama będąca osobą głuchą.  Potwierdza to przykład Pana Wiesława, niedosłyszącego partnera Ubera z Trójmiasta, który wykonał do tej pory 1500 kursów i uzyskał wysoką średnią ocen od pasażerów – 4,85.

 

- Migam będzie pomagać w procesie rejestracji głuchych kierowców, a także w kwestiach takich, jak zakładanie własnej działalności gospodarczej – informuje Agnieszka Osytek, jedna z założycielek firmy Migam. – W przypadku, gdy taka możliwość nie będzie najwygodniejsza dla osoby głuchej, Migam zdecydowało się na zatrudnianie kierowców, którzy będą jeździli w ramach działania Ubera. Osoba głucha dostanie umowę o pracę i będzie pracownikiem Migam.

 

W zmodernizowanej aplikacji mobilnej niesłyszący kierowca otrzyma lepiej widoczne powiadomienie o zleceniu, a rozmowa z nim podczas przejazdu będzie możliwa tylko za pomocą wiadomości tekstowych w aplikacji. Ponadto klient zostanie wcześniej powiadomiony, że kierowca jest osobą niesłyszącą.

 

W celu lepszego zaznajomienia osoby głuszej z propozycją UBERA został przygotowany film. Oby całość nie wyszła tak żałośnie jak w przypadku oferty telekomunikacyjnej dla niesłyszących przygotowanej przez T-Mobile i migam.org (patrz MIG JUMP! Pomylono głupich z głuchymi, nie-pelnosprawni.pl z 15 lipca 2015).

 

Jak zostać kierowcą UBERA z 12 kwietnia 2016