Ministerstwo Edukacji wyklucza nasze dzieci ze szkół - alarmują rodzice dzieci niepełnosprawnych. Chodzi o nowe projekty rozporządzeń, które MEN kilka dni temu udostępniło, w tym projekt dotyczący nauczania indywidualnego. Rząd PiS chce, aby dzieci mogły korzystać z indywidualnego nauczania wyłącznie w domu, odbierając im możliwość skorzystania z tej możliwości w szkole – podało radio TOKFM.pl

 

W projekcie rozporządzenia MEN jest mowa wprost o tym, że ministerstwo chce zrezygnować z nauczania indywidualnego w szkole – uczeń będzie mógł z niego korzystać wyłącznie w domu. „W projektowanych regulacjach zaproponowano rezygnację z możliwości organizowania odpowiednio indywidualnego obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego oraz indywidualnego nauczania na terenie przedszkola lub szkoły” – czytamy w uzasadnieniu do projektu MEN.

 

Rodzice dzieci niepełnosprawnych nie kryją oburzenia propozycją PiS. Twierdzą, że kształcenie wśród rówieśników jest dla dzieci niepełnosprawnych niepowtarzalną szansą na rozwój umiejętności społecznych. Teraz ma im być to zabrane.

 

Jedna z mam na Facebooku napisała: „ Brawo MEN. Czekamy na dalsze projekty. Proponuję przestać bawić się w niepotrzebne ceregiele, tylko od razu wprowadzić zakaz kształcenia dzieci niepełnosprawnych”. Podobnych głosów jest jednak znacznie więcej nie tylko rodziców, ale również nauczycieli i psychologów.

 

Pani Agnieszka Kossowska, mama autystycznego Frania napisała list otwarty do minister Anny Zalewskiej, kończąc go słowami „Brawo wy. Co jeszcze wymyślicie?” [treść listu dostępna na Facebooku].

 

 

Cały tekst tokfm.pl - Rodzice są wściekli: Brawo MEN. Wprowadźcie od razu zakaz kształcenia dzieci niepełnosprawnych, Anna Gmiterek-Zabłocka, TOK FM z 25 kwietnia 2017