Logo Agencji Leżę i Pracuję facebook

Kiedy mowa o pracy dla osób niepełnosprawnych zawsze w mediach pokazuje się sprawne osoby bezproblemowo pokonujące bariery. Co jednak w przypadku osób z najcięższymi niepełnosprawnościami, które są niesamodzielne?. Dla takich osób szansą na pracę może być Fundacja i Agencja marketingowa „Leżę i Pracuję”.

 

Pan Artur Szaflik 22 lata temu uległ wypadkowi, który spowodował uszkodzenie rdzenia. „Wściekłość” - tym jednym słowem opisuje, to jak czuł się po wypadku. Przez te 22 lata właściwie nie miał żadnej pracy. Czasem wpadło jakieś zlecenie od znajomych, bo Artur umie pisać. Nie używa do tego palców, jak większość ludzi, bo te są sparaliżowane. Zamiast tego wciska klawisze na klawiaturze za pomocą kłykci. Jego sytuacja zawodowa zmieniła się, gdy Artur poznał Maję.

 

Zaczęło się od remontu pokoju
Wszystko zaczęło się w czerwcu 2015 roku. Artur postanowił wyremontować pokój mamy. W pracy pomagali mu oczywiście jego znajomi, ale remont się przeciągał. Wtedy Zuzanna, przyjaciółka Artura, napisała na swoim facebooku, że szukają rąk do pomocy. Chętna do pracy zgłosiła się Maja.

 

Jak pisze pani Maja wcześniej miałam do czynienia z niepełnosprawnością, a nawet tetraplegią, ale byłam przyzwyczajona do widoku ludzi na wózkach lub o kulach, którzy wychodzili do biura, przemieszczali się, brali udział w życiu miasta. Sytuacja Artura była inna – większość swojego życia spędzał w łóżku. W naturalny sposób zaczęłam się przyłączać do odwiedzin u Artura razem z moimi przyjaciółmi.

 

Zauważyłam, że Artur obsługuje telefon i klawiaturę. Szybko w głowie pojawiła się myśl, że coś tu jest nie tak, że na moich oczach marnuje się wyjątkowy potencjał, a przecież Artur mógłby pracować. Od kilku lat interesowałam się marketingiem i przedsiębiorczością społeczną(pani Maja miała doświadczenie z dwóch agencji marketingowych i jednej PR-owej). Lubiłam wymyślać nowe marki, a idea rozwiązania problemów za pomocą biznesu bardzo do mnie przemawiała. Tak po kilku miesiącach zrobił się pomysł stworzenia agencji marketingowej „Leżę i Pracuję”.

 

Leżę i Pracuję to agencja marketingowa i fundacja w jednym

Oficjalnie Agencja działa od listopada 2016 roku, a dokładnie od 14 listopada. Data inauguracji działalności nie jest przypadkowa — miała ona miejsce w trakcie inauguracji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, którego w ubiegłym roku tematem przewodnim była przedsiębiorczość społeczna, czyli to, czym się zajmujemy – tłumaczy Maja Lipiak, prezes firmy Leżę i Pracuję. 

 

„Leżę i Pracuję” nie będzie tylko agencją marketingową, ale również Fundacją. Po rejestracji fundacji, pracownicy dostaną umowy o pracę. W tym momencie agencja funkcjonuje „na zasadach stażu”. Pracownicy, a jest ich już kilku, uczą się na pierwszych klientach.  Jednocześnie ruszy sprzedaż produktów agencji. W końcu bez sprzedaży nie bylibyśmy biznesem. Społecznym, ale jednak biznesem – mówi pani Maja Lipiak.

 

Co będą sprzedawać?

Na stronie projektu możemy na razie znaleźć trzy produkty:
1. Analiza sytuacji wyjściowej i przygotowanie strategii obecności na FACEBOOKU. Cena 800 zł netto
2. ZARZĄDZANIE FANPAGE’M NA FACEBOOKU – 400 zł netto.
3. ARTYKUŁ NA 2000 ZNAKÓW NA BLOGA, NP. SERWISU TURYSTYCZNEGO – 100 zł netto.

 

Co ważne, właścicielem Agencji Marketingowej Leżę i Pracuję jest Europejska Fundacja Kultury, w ramach której agencja prowadzi działalność gospodarczą i wystawia faktury

 

Agencja Leżę i Pracuję planuje zatrudnić jeszcze jednego pracownika więc warto się dopytywać o szczegóły. Z kandydatami Agencja spotka się osobiście lub kontakt przez Skype’a. Jednocześnie Agencja szuka dla siebie klientów i wierzy, że ze względu na konkurencyjną cenowo ofertę, znajdą się firmy do współpracy, które jednocześnie przyczynią się do zwiększania jakości życia osób z paraliżem 4-kończynowym.

 

Aktualizacja 17 grudnia 2017 - materiał filmowy TVP3 Katowice odnośnie agencji

 

 

Źródła:

- Jakub Wołosowski, Los okrutnie ich doświadczył. To, co zrobili, budzi podziw!, fakt.pl z 6 sierpnia 2017
- logo i strona Agencji Leżę i Pracuję www.lezeipracuje.pl