oko

Bezpłatne ogólnopolskie badanie pod kątem Jaskry

Z okazji Światowego Tygodnia Jaskry w dniach od 11 do 17 marca 2018 roku (od niedzieli do soboty) okuliści BEZPŁATNIE zbadają oczy pod kątem jaskry. Akcja kierowana jest do osób, które nie odwiedziły okulisty przez ostatni rok i nie są chore na jaskrę.

WAŻNE: Badania są bezpłatne dla pacjentów, którzy zarejestrowali się na wizytę telefonicznie w terminach wskazanych przez gabinet. Na wizycie nie będzie wymagane skierowanie.

Lista placówek okulistycznych dostępna jest na stronie: www.tydzienjaskry.pto.com.pl 

Cup coffee

Już marcu lub kwietniu 2018 roku we Wrocławiu przy ulicy Jedności Narodowej 47 ma zostać otwarta klubokawiarnia Cafe Równik prowadzona przez osoby niepełnosprawne intelektualnie. Kawiarnię otwiera Stowarzyszenie Twórców i Zwolenników Psychostymulacji, które od 1994 roku zajmuje się terapią dzieci z zaburzeniami rozwojowymi (takimi, jak zespół downa, autyzm czy dysfazja).

 

Jak tłumaczy dla wroclaw.pl prof. Małgorzata Młynarska, prezes Stowarzyszenia Twórców i Zwolenników Psychostymulacji część podopiecznych organizacji jest już dorosła i rozwinęła się na tyle, że stali się samodzielni. Chcemy im dać szansę na dalszy rozwój i coraz większą samodzielność na normalnych zasadach.

 

Klubokawiarnia ma być miejscem spotkań towarzyskich z przedstawicielami różnych środowisk, ludźmi kultury, osobami, które dzielą się chętnie swoimi osobistymi pasjami. – Chcemy, by nasi podopieczni poczuli się pełnowartościowymi uczestnikami miejskiego życia oraz znaleźli przyjaciół wśród osób pełnosprawnych – dodaje Małgorzata Młynarska.

 

Wszystkie serwowane posiłki będą z najlepszych składników. Coś dla siebie znajdą u nas również wegetarianie oraz weganie. W naszej kawiarni będziemy serwować pyszną kawę, ale także inne ciepłe oraz zimne napoje - herbaty, domowe lemoniady, soki świeżo wyciskane. Chcemy, aby ich dopełnieniem były ciasta własnej roboty, kanapki czy inne przekąski oraz dania lunchowe.

 

W kawiarni mają też być organizowane mini koncerty początkujących artystów (w tym zespołu jednego z naszych podopiecznych), robić wernisaże, spotkania autorskie, a nawet warsztaty. Występować będą również podopieczni Stowarzyszenia, którzy również mają wiele talentów artystycznych.

 

Można przyjść z psem

W lokalu pracę głównie - jako kelnerzy – będą wykonywać niepełnosprawni wspomagani przez wykwalifikowanych asystentów. Obecnie ci sami niepełnosprawni przeprowadzają remont lokalu i urządzają aranżację wnętrza.

 

Na adaptację lokalu Stowarzyszenie potrzebowało 50 tys. zł. Kwotę szybko udało się zebrać dzięki zorganizowanej pod koniec stycznia, tzw. wyprzedaży garażowej oraz wpłat ludzi dobrej woli.

 

Stowarzyszenie planuje otwarcie Cafe Równik w marcu 2018 roku, ale jeśli wystąpią problemy może to być kwiecień lub nawet termin późniejszy. Co ciekawe i warto to podkreślić, do kawiarni będzie można przyjść z psem. Nikt nie zostanie wyproszony.

 

Kawiarnia ma już swoją stronę internetową http://www.caferownik.pl  oraz profil na Facebooku https://www.facebook.com/caferownik/

 

 

// www.caferownik.pl , wroclaw.pl, wspieram.to

 

Dodawanie nowych komentarzy odbywa się poprzez platformę Disqus. Można dodawać posty bez rejestracji jako Gość.

Linkownia

 
 

Niepełnosprawna potraktowana jak śmieć

trashcarNiepełnosprawna zwróciła się o pomoc do INTEGRACJI. Została potraktowana jak śmieć i zero skończone - kobieta wylała swój żal na FaceBooku.

Czytaj ...

Zrobiono z nas ŚWIĘTE KROWY

święta krowaPoradnik "Savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnością" zrobił z nas niepełnosprawnych obrażalskie Święte Krowy

Więcej...

Ergo Hestia roluje niepełnosprawną

traincrashPo katastrofie kolejowej pod Szczekocinami Ergo Hestia zamiast pomóc niepełnosprawnej, jeszcze bardziej utrudnia jej życie.

Więcej...

Początek strony