Polski Orange Labs przygotował interaktywny audiobook 1812: Serce Zimy, który dostosowany jest do potrzeb osób z dysfunkcją wzroku. Jest to jeden z nielicznych na naszym rynku produktów, który daje niewidomym i niedowidzącym możliwość korzystania z elektronicznej rozrywki.


Serce Zimy to pierwszy interaktywny audiobook, inaczej mówiąc jest to nowatorska gra, która niemal wyłącznie opiera się na dźwiękach. Grafika została zredukowana do minimum tak, aby gracz mógł skoncentrować się na opowieści.


Akcja rozgrywa się w czasie inwazji wojsk Napoleona na Rosję. Gracz wciela się w Korwina Giedyminowicza, młodego litewskiego oficera, któremu żądna władzy Pani Zimy uprowadziła siostrę. Aby ją ocalić, Korwin wyrusza wraz z armią Napoleona w głąb nieznanego, niebezpiecznego kraju. Stawia czoła siłom mroźnej śmierci i odkrywa w sobie dziedzictwo lykantropii. Historia ma wiele wątków, a decyzje, które podejmuje gracz, mają wpływ na losy bohaterów i bieg wydarzeń.


Postaciom swoich głosów użyczyło 36 aktorów, w tym Piotr Fronczewski (lektor), Jacek Kopczyński oraz Jarosław Boberek.


Serce Zimy jest dostępne na komputery z systemem Windows oraz w wersji mobilnej na telefony komórkowe oraz tablety.


Gra w pełnej wersji jest dostępna od 29 listopada 2011 roku. Niestety aplikacja jest płatna i kosztuje 10 zł lub 2,39 euro (promocja do końca 2011 roku). Grę można również kupić za pomocą płatności SMS, ale jej cena wynosi wtedy ok 23zł.

 


// http://www.sercezimy.pl