W połowie marca 2012 odbyły się w Polsce przedpremierowe pokazy francuskiego filmu opowiadającego o sparaliżowanym milionerze i jego opiekunie, czarnoskórym imigrancie z Senegalu, który właśnie wyszedł z więzienia. To bodajże najbardziej kasowa francuska komedia nie licząc sukcesu serii TAXI.

 

Komedię „Nietykalni” (produkcja 2011 rok) do tej pory zobaczyło blisko 25 milionów widzów i liczba ta cały czas rośnie. Film trafił do kin dopiero w kilku krajach i wszędzie bije rekordy popularności. W samych Niemczech, gdzie obejrzało go blisko 3 miliony widzów, stał się już najbardziej kasowym francuskim filmem wszech czasów. Podobne rekordy padły też w Belgii, Szwajcarii i na Węgrzech


Za brawurową rolę w „Nietykalnych” Omar Sy otrzymał Cezara, nagrodę Francuskiej Akademii Filmowej, pokonując Jeana Dujardina, zdobywcę Oscara za występ w „Artyście”.


Komedia „Nietykalni” opowiada historię, która zdarzyła się naprawdę. Sparaliżowany na skutek wypadku milioner zatrudnia do pomocy i opieki młodego chłopaka z przedmieścia, który właśnie wyszedł z więzienia. Zderzenie dwóch skrajnie różnych światów daje początek szeregowi niewiarygodnych przygód i przyjaźni, która uczyni ich… nietykalnymi! Obaj panowie pochodzący z dwóch różnych światów i warstw społecznych wspólnie palą „zioła”, skaczą na paralotni a nawet uciekają przed policją. Co ciekawe w filmie nie używa się wulgaryzmów, bo te zostały zastąpione scenami łóżkowymi.


Kadr z filmu „Nietykalni” (źródło: materiał prasowy dystrybutora)

 

 

Zwiastun Filmu

 

 

reżyseria i scenariusz: Olivier Nakache, Eric Toledano

obsada: François Cluzet – Philippe, Audrey Fleurot – Magalie, Omar Sy – Driss

Polski dystrybutor: Gutek Film

Polska premiera: 13 kwietnia 2012, choć od 26 marca w wybranych kinach Cinema City film jest już dostępny

 

// Na podstawie inf. prasowej