Tyflogaleria Biblioteki Centralnej Polskiego Związku Niewidomych zaprasza na wystawę integracyjną pt. „Radość tworzenia".

 

Na wystawie prezentowane będą autorskie prace plastyczne wykonane w różnych technikach:

 

- Aleksandra Gałas z Biskupca

 

Aleksandra to młoda szesnastoletnia artystka. Od dziecka interesowała się malowaniem. Kiedyś była to tylko zabawa, teraz zaczyna tworzyć coś poważniejszego. To nie są już tylko dziecinne rysunki. Obecnie jest uczennicą Katolickiego Gimnazjum Społecznego im. Jan Pawła II w Biskupcu. Ma już na swoim koncie dwa wernisaże: w Biskupieckim Domu Kultury i w Synagodze w Barczewie oraz wiele nagród w konkursach plastycznych o zasięgu regionalnym i ogólnopolskim.

praca Aleksandry Gałas z Biskupca

praca Aleksandry Gałas z Biskupca

 

Zapytana skąd czerpie inspiracje na obrazy, odpowiada „głównie maluję ze zdjęć, jak ja to mówię ze ściągawek, ale bywa tak, że zobaczę pewien widok, obraz, zapamiętuję go i staram się go odtworzyć". Maluje głównie farbą olejną wykorzystując techniki laserunku i faktury. W jej pracach można dopatrzyć się różnorodności, od starej architektury do pewnego rodzaju abstrakcji.

 

Stara się próbować różnych form: portrety, pejzaże, martwa natura i inne. Najlepiej czuje się malując kwiaty. Mówi, że „talent artystyczny odziedziczyła po swojej mamie, która dobrze radziła sobie z rysunkiem". Kocha malować, bo "malowanie pozwala jej się oderwać od rzeczywistości".

 

- Marta Wassermann z TPD w Legionowie

- Dzieci z Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek

 

Specjalnych w Legionowie

 

- Uczniowie z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci

 

Słabowidzących im. dr Zofii Galewskiej w Warszawie

 

- wernisaż –

 

4 czerwca 2012 roku o godz. 13

Warszawa ul. Konwiktorska 7

Wystawa czynna będzie 4 – 29 czerwca, 2012 r. w godz. 10 – 16


- wstęp wolny-