George Dennehy gra na gitarze akustycznej jak rasowy muzyk. Jego film zamieszczony na Youtube podbił serca użytkowników tego portalu. Niby nic takiego, ale granie na gitarze nogami nie jest takie proste, a właśnie w taki sposób George tworzy muzykę.


George urodził się w Rumunii, gdzie jako dziecko został oddany do adopcji. Przybrani rodzice zabrali go do Ashland i za to jest im bardzo wdzięczny. Gdyby nie oni jak sam mówi, dziś pewnie żebrał by na ulicach Rumunii lub nawet nie żył.


Na początku rodzice adopcyjni chcieli oswoić Georga z wiolonczelą ale chłopak pokochał gitarę. Wystąpił na koncercie Richmond Spider Games i na festiwalu Ashland Starawberry Fair. Pokaz umiejętności na tym ostatnim został umieszczony na Yotube dzięki czemu podbił serca fanów. Film obejrzało ponad pół miliona osób. To dodało Georgowi pewności siebie, który jednocześnie mówi, że to przecież nic takiego – parę razy uderzyłem w struny palcem nogi i to wszystko.


Muzyka jaką wykonuje tak spodobała się zespołowi Goo Goo Dolls, że razem z nimi zagrał w sierpniu 2012 roku na koncercie jako ich gitarzysta.


Obecnie Georg nagrywa singiel oraz album. Liczy że odniesie sukces, który zapoczątkuje jego muzyczną karierę. Kiedyś brak rąk doprowadzał go niemal do szału, dziś już tak na to nie patrzy, bo widocznie tak musiało być.


Oto film, który obejrzało ponad 500 tys. osób