W Polsce istnieją agencje modelek dla grubych, setki dla chudych, dla osób starszych czy dzieci. Do tej pory nie było jednak miejsca skupiającego osoby na wózku, bez ręki czy nogi. Teraz się to zmieni. W Polsce powstaje właśnie pierwsza agencja dla osób niepełnosprawnych.

 

Niepełnosprawność to nie przeszkoda w normalnym życiu. Dobitnie udowodnili to ostatnio polscy paraolimpijczycy. Za dwa lata chce to także potwierdzić była żona jednego z Beatlesów - Paula McCartneya, 44-letnia Heather Mills.

 

Modelka zapowiedziała, że jej celem jest zdobycie złotego medalu... igrzysk paraolimpijskich w 2014 r. W 1993 roku straciła lewą nogę - lekarze amputowali ją poniżej kolana po tym, jak potrącił ją motor policyjny.

 

Była modelką, a zwykle, kiedy modelka traci nogę, traci niemal wszystko. Ona się nie poddawała, występowała nadal, tyle, że ze sztuczną. Kiedy występowała w popularnym programie Larry'ego, zwyczajnie położyła protezę na stół. Mimo swego kalectwa, działała też charytatywnie. W 2007 roku, jako pierwsza osoba z protezą kończyny, wzięła udział w amerykańskiej edycji Tańca z gwiazdami. Już wówczas była żoną jednego z muzyków legendarnego zespołu The Beatles - Paula McCartneya. Pobrali się w Irlandii w 2002 roku.

 

Więcej na wp.pl z 20 września 2012