W sobotę, 29 września o godz. 18:00 w Amfiteatrze Bemowo odbędzie się finał konkursu wokalnego integrującego środowiska artystów sprawnych i niepełnosprawnych. Festiwal objęty jest honorowym patronatem Pierwszej Damy RP Pani Anny Komorowskiej.


Dyrektorem artystycznym tegorocznej edycji festiwalu jest Monika Kuszyńska - była wokalistka zespołu Varius Manx .


Głównym celem, który przyświeca Festiwalowi jest stworzenie bezpiecznej, przyjaznej i profesjonalnie przygotowanej przestrzeni dla wspólnego muzycznego spotkania artystów amatorów, w której nie mają znaczenia granice sprawności i niepełnosprawności.


YES't FESTIVAL 2012 składa się z dwóch części, konkursowej i warsztatowej. Uczestnicy zakwalifikowani na podstawie nadesłanych nagrań demo, konkurują w dwóch kategoriach wiekowych. Wykonują dwie piosenki: konkursową i dowolną. Utwór konkursowy dobierany jest wg klucza tematycznego (do tej pory skupialiśmy się na twórczości wybitnych polskich kompozytorów i autorów tekstów lub wykonawców, np. Agnieszki Osieckiej, czy Anny Jantar), utwór dowolny pozostaje w gestii uczestnika. Wszystkie piosenki są aranżowane i wykonywane na żywo z profesjonalnym zespołem, zarówno podczas przesłuchań konkursowych, jak i podczas koncertu finałowego.


28 września 2012r o godzinie 17.00, w Sali Koncertowej Bemowskiego Centrum Kultury, rozpoczną się przesłuchania konkursowe. Wystąpi dwudziestka znakomitych młodych wokalistów z całej Polski. Towarzyszyć im będzie zespół festiwalowy, który w tym roku tworzą muzycy na co dzień współpracujący z Moniką Kuszyńską. Zmaganiom uczestników przysłuchiwać się będą znakomitości polskiej sceny muzycznej, związani z osobą Andrzeja Zauchy, którego piosenki są motywem przewodnim tegorocznej edycji Festiwalu. W jury zasiądą: przewodnicząca pani Monika Kuszyńska, Jakub Badach, Jerzy Jarosław Dobrzyński i Zbigniew Książek.


Finał YES't Festival będzie wielkim świętem muzyki i integracji. Podczas Finału Festivalu dnia 29 września 2012 r. o godzinie 18.00 w Amfiteatrze Bemowo, wystąpią nagrodzeni uczestnicy Festiwalu oraz Gość Specjalny - Ryszard Rynkowski. Galę finałową poprowadzi Zbigniew Zamachowski.


W latach 2007-2011 odbyło się 7 edycji Festiwalu. Początkowo był to konkurs o charakterze lokalnym, potem wojewódzkim, zaś ostatni, w grudniu 2011 r., osiągnął zasięg ogólnopolski. Do współpracy, przy organizacji minionych edycji festiwalu, zapraszaliśmy wspaniałych artystów, takich, jak: Danuta Błażejczyk, Halina Frąckowiak, Mietek Szcześniak, Marcin Nowakowski, Hania Stach, Natalia Lesz oraz Natalia Kukulska. Uczestniczyli oni w pracach jury, a także wykonywali krótki koncert – rodzaj muzycznego prezentu dla uczestników i zgromadzonej publiczności.