15 października to Międzynarodowy Dzień Białej Laski i w tym roku organizatorzy znajdującej się w stolicy Niewidzialnej Wystawy organizują akcję Niewidzialny Labirynt, dzięki której można poczuć, jak trudno jest się poruszać po terenie osobom niewidomym i słabowidzący.

 

Na pozór instalacja wydaje się prosta i nieskomplikowana, ot raptem kręta ścieżka nie dłuższa niż 12 metrów, ograniczona ściankami nie wyższymi niż 30 cm. Kiedy patrzy się na tę instalację myślimy, że bez problemu przejdzie tu każdy. Ale jeśli zasłonimy oczy, a za przewodnika będziemy mieć białą laskę, czy pokonanie tego labirytu będzie równie proste?. Wtedy poczujemy z jakimi problemami na co dzień muszą zmagać się osoby niewidome i niedowidzące. Nabierzymy dystansu do świata i nas samych. Być może zdamy sobie sprawę jak małoskowe są nasze problemu w stosunku do innych.

 

Akcja Niewidzialny Labirynt odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 15 października 2012, w centrum Warszawy obok wejścia do stacji Metra Centrum (Aleje Jerozolimskie 123A), w godz. 15.00-17.30.

 

Niewidzialna Wystawa funkcjonuje od grudnia 2011 roku i do dziś odwiedziło ją ponad 17 tys. osób.