Powstaje w Polsce agencja niepełnosprawnych modelekW Polsce istnieją agencje modelek dla grubych, chudych, osób starszych czy dzieci. Do tej pory nie było jeszcze miejsca skupiającego osoby na wózku, bez ręki czy nogi. Teraz się to zmieni. W Polsce powstaje właśnie pierwsza agencja dla osób niepełnosprawnych.

 

Niepełnosprawność to nie przeszkoda w normalnym życiu. Udowodnili to ostatnio polscy paraolimpijczycy. Za dwa lata chce to także potwierdzić była żona jednego z Beatlesów - Paula McCartneya, 44-letnia Heather Mills.

 

Modelka zapowiedziała, że jej celem jest zdobycie złotego medalu igrzysk paraolimpijskich w 2014 r. W 1993 roku straciła lewą nogę - lekarze amputowali ją poniżej kolana po tym, jak potrącił ją motor policyjny.

 

Była modelką, a zwykle, gdy modelka traci nogę, traci niemal wszystko. Ona się nie poddawała, występowała nadal, tyle, że ze sztuczną. W popularnym programie Larry 'ego, zwyczajnie położyła protezę na stół. Mimo swojego kalectwa, działała też charytatywnie. W 2007 roku, jako pierwsza osoba z protezą kończyny, wzięła udział w amerykańskiej edycji "Tańca z gwiazdami". Już wówczas była żoną jednego z muzyków legendarnego zespołu The Beatles - Paula McCartneya. Pobrali się w Irlandii w 2002 roku.

 

Więcej na wp.pl z 20 października 2012


 

 

Zobacz na 

Agencja Modelingu Niepełnosprawnych - Projekt Stowarzyszenia

oraz profil na Facebooku