I Dolnośląski Przegląd Sztuki Bez Barier "Galerion 2012" prezentujący twórczość niepełnosprawnych artystów właśnie ruszył we wrocławskim Browarze Mieszczańskim.

 

Celem projektu "Galerion 2012" jest promocja twórczości niepełnosprawnych młodych artystów, do 30 roku życia, a przez to aktywizacja tej grupy i niwelowanie barier społecznych, które utrudniają niepełnosprawnym funkcjonowanie w społeczeństwie. Ponadto konkurs ma za zadanie podnieść samoocenę osób niepełnosprawnych, aby poczuli się jak pełnowartościowi artyści.


Na wystawie wystawiono około 80 prac nadesłanych przez dzieci i młodzież z ośmiu powiatów Dolnego Śląska wykonane w różnych technikach: malarskie, rzeźbiarskie, muzyczne itd.


Organizatorami konkursu są URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA DOLNOŚLĄSKIEGO, Stowarzyszenie MOTYL na rzecz Integracji i Aktywności Artystycznej Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej przy współpracy Stowarzyszenia CISI PRACOWNICY KRZYŻA z Głogowa, Stowarzyszenie PENTATONIKA z Jeleniej Góry oraz Fundacja Rosa z Wrocławia.

 

Prace można oglądać od 26 października do 2 listopada 2012 w Browarze Mieszczańskim.

 

Więcej informacji na stronie projektu [LINK]