Mistrzowie paraolimpijscy Rafał Wilk oraz Natalia Partyka przygotowali projekty kartek świątecznych dla Spółdzielni Socjalnej "Republika Marzeń Fundacji Anny Dymnej Mimo Wszystko". 


Natalia Partyka, tenisistka stołowa, trzykrotna mistrzyni paraolimpijska z Aten (2004), Pekinu (2008) i Londynu (2012), oraz Rafał Wilk, dwukrotny mistrz paraolimpijski z Londynu (2012) w handbike'u, przygotowali dla nas rysunki na świąteczne kartki.

 

 

Złoci medaliści igrzysk przygotowali specjalne projekty kartek, na których znajdują się Mikołaje, z motywem nawiązującym do ich dyscypliny sportowej. Zapytani o to, dlaczego zdecydowali się zaangażować w ten niecodzienny projekt, mistrzowie odpowiedzieli, że jeśli mogą w ten sposób komuś pomóc, to warto podjąć artystyczny wysiłek, choć – jak oboje podkreślali – nie było to dla nich łatwe zadanie.


Dochód ze sprzedaży kartek - jak co roku - zostanie przekazany na rzecz artystów, którzy zmagają się z niepełnosprawnością.


Projekty kartek można zobaczyć na stronie www.republikamarzen.org


Głównym zadaniem Spółdzielni Socjalnej "Republika Marzeń Fundacji Anny Dymnej Mimo Wszystko" jest promocja twórczości osób z niepełnosprawnościami. Niepełnosprawni stanowią również większość pracowników Republiki Marzeń. "Republika" ma również spore osiągnięcia artystyczne jak warsztaty malarskie, fotograficzne i bębniarskie; wydała również tomik z poezją osób niepełnosprawnych pt. "Słowa, dobrze, że jesteście".

// Republika Marzeń, PAP