Jak podała agencja PAP warsztaty historyczne dla dzieci z wadami wzroku oraz cykl audycji Dotknij historii - radiowe spotkania z Muzeum Początków Państwa Polskiego przygotowało gnieźnieńskie muzeum.

 

Kluczowe wydarzenia z historii pierwszych Piastów, związane z nimi postacie i zabytki, życie codzienne mieszkańców dawnej Polski, ich kultura i religia - to tematyka 10 słuchowisk przygotowanych przez Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie, które emitowane są na antenie Polskiego Radia Merkury.

 

Słuchowiska nawiązują do prezentowanej od kilku miesięcy w gnieźnieńskim Muzeum nowej wystawy stałej Początki państwa polskiego. Audycje rozszerzają poruszane na niej wybrane wątki historyczne, a ponadto zawierają audiodeskrypcję dziesięciu zabytków, które można zobaczyć na ekspozycji – powiedziała PAP rzeczniczka placówki Magda Robaszkiewicz.

 

Audycje już niebawem będą również dostępne na stronie internetowej muzeum, a także na płycie CD. Słuchowiska realizowane są w ramach Programu "Patriotyzm Jutra" Muzeum Historii Polski.