Jeżeli znasz osobę, która pomaga niepełnosprawnym i robi to wyłącznie z potrzeby serca - zgłoś ją do nagrody "Jesteś przyjacielem". Macie na to czas do 15 listopada.


Kapituła konkursu jak co roku szuka osób, które wykazały się wobec osób niepełnosprawnych bezinteresownym podejściem, poświęceniem i oddaniem. Jest to już 12. edycja nagrody. Wymyślili ją w 2001 r. ks. Włodzimierz Czarnomski oraz Hanna Makówka - prezes Stowarzyszenia na rzecz Osób Niepełnosprawnych "Kolory Życia".


Wyróżnienie "Jesteś przyjacielem" będzie w Płocku przyznane po raz 12. Wraz ze statuetką jak zwykle trafi do tych, którzy - choć nie mają takiego obowiązku - robią wiele, by ulżyć losowi niepełnosprawnych, przełamywać bariery, pomóc im w sposób jak najbardziej normalny funkcjonować w społeczeństwie.

 

Tytuł "Jesteś przyjacielem" przyznaje kapituła, która jeszcze do czwartku 15 listopada czeka na zgłoszenia kandydatów do niego. Zgłoszenia można składać w biurze rzecznika osób niepełnosprawnych w ratuszu; wejście od ul. Zduńskiej, od Biura Obsługi Klienta.


// Na podstawie Gazeta Wyborcza Płock (KB)