Jak podało Polskie Radio, Muzeum Narodowe w Warszawie zainauguruje kolejny rok swojej działalności Dniem Otwartym dla Osób Niepełnosprawnych i ich Opiekunów. 

 

Decyzją kierownictwa Muzeum Narodowego 3 grudnia 2012 roku [*] od godz. 10.00 do godz. 15.00 budynek muzeum zostanie udostępniony osobom niepełnosprawnym i ich opiekunom.

 

Program artystyczny rozpocznie się planowo o godz. 10.30 występem pary złożonej z pełnosprawnej Martyny Busławskiej i poruszającego się na wózku Emila Malanowskiego. Następnie zabrzmi śpiew Darka Bernatka, a zamknie tę część inauguracji spektakl Teatrzyku „Balonik" pt. Z modą przez świat pod kierownictwem Wojciecha Gębskiego.

 

Oczywiście to nie jedyne atrakcje, jest ich dużo więcej. Wstęp do muzeum jest darmowy, ale należy zarezerwować miejsce dzwoniąc pod numer (22) 621 10 31 poniedziałek – piątek w godzinach 9.00-15.00 (Dział Edukacji).

 

[*] 3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Został on ustanowiony w 1992 roku przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych. Oprócz Muzeum Narodowego swoje drzwi na niepełnosprawnych otworzą również Muzeum Niepodległości, Muzeum Więzienia Pawiak, Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej, Muzeum Sportu i Turystyki, Muzeum Pałac w Wilanowie, Muzeum Kolejnictwa, Galeria Cytadela.

 

Szczegółowy program w załączonym PDF.

 

// Polskie Radio z 15 listopad 2012