Światowy Festiwal Piosenki dla Niewidomych zostanie zorganizowany w listopadzie 2013 roku w Krakowie z inicjatywy czterech Klubów Lions, działających w ramach największej na świecie organizacji pozarządowej Association of Lions Clubs. 


Krakowskie kluby LC Kraków Stare Miasto, LC Kraków Bona Sforza, LC Kraków Śródmieście i LC Kraków Stańczyk organizują festiwal piosenki dla niewidomych. Festiwal, w formie konkursu, będzie promował utalentowanych artystów z dysfunkcją wzroku, a także będzie demonstracją wspólnego działania wielu Klubów Lions na całym świecie.


Przy okazji Festiwalu organizatorzy będą propagować wiedzę o istocie wczesnego wykrywania wad wzroku oraz konieczności wykonywania regularnych badań przez ludzi obciążonych ryzykiem utraty wzroku.


Inicjatywa zaprezentowana we wrześniu br. na kongresie Europa Forum w Brukseli spotkała się z dużym entuzjazmem wszystkich zgromadzonych. Mamy również pełną akceptację naszej Nadzwyczajnej Konwencji Krajowej, która miała miejsce w październiku w Zakopanem.


Festiwal będzie się składał z trzech etapów:


- eliminacji czyli zaocznej kwalifikacji wokalistów do konkursu w Krakowie, na bazie nadesłanych nagrań na płytach DVD - płyty należy nadesłać najpóźniej do 21 marca 2013.
- dwudniowych przesłuchań wybranych wokalistów - na żywo w Krakowie i kwalifikacji najlepszych do konkursu finałowego
- wyboru zwycięzców w konkursie finałowym w Krakowie.

 

Uczestnikami festiwalu nie będą profesjonalni muzycy. Kandydatów do konkursu będą wyszukiwać i zgłaszać Kluby Lions. One też będą im szukać odpowiedniego kompozytora i autora tekstów oraz pomagać w stworzeniu oryginalnego utworu.


Ze szczegółami festiwalu można się zapoznać na stronie www.lionsfestival.jordan.pl 

 

Przewidywany termin festiwalu to listopad 2013. Dokładna data zostanie podana później.

 

Kontakt z organizatorami:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. +48 12 341 4640
tel. +44 2035149969