Bajki "Mądrość z Natury" Michała Zawadki zostaną w grudniu 2012 roku opublikowane jako pozycja edukacyjna dla dzieci niewidomych i niedowidzących w alfabecie Braille'a.


"Mądrość z Natury" w wersji dla osób widzących to cykl bajek edukacyjnych o charakterze społecznym, opatrzonych mistrzowskimi nagraniami lektorskimi, pięknymi kompozycjami muzycznymi, ładnymi ilustracjami oraz stronami, które można kolorować.


Książka w wersji Braille'a powstała we współpracy z Polskim Związkiem Niewidomych i zostanie wydrukowana nakładem 1000 szt, ponadto Bajki "Mądrość z Natury" będą dostępne w placówkach zajmujących się edukacją osób niewidomych i niedowidzących.


Do książki dołączony jest również audiobook, gdzie popis swoich umiejętności wokalnych zaprezentowali takie sławy jak Piotr Adamczyk, Krystyna Czubówna, Cezary Pazura, Maciej Stuh czy Rober Janowski (z teleturnieju TVP1 „Jaka To Melodia").


Premiera bajek odbyła się 18 października 2012 roku w oranżerii Restauracji Endorfina w Warszawie i oprócz wersji Braille'a publikacja tłumaczona jest na 5 języków: angielski, francuski, hiszpański, portugalski i chiński.


Bajki "Mądrość z Natury" powstały w dość nietypowy sposób. W zeszłym roku po powrocie z ZOO córka poprosiła tatę (czyli Michała Zawadkę), aby napisał dla niej bajki o zwierzakach w paski i kropki. I tak się zaczęło. Autor nawet nie spodziewał się takiego sukcesu, bo okazało się, że bajki dotyczą tematu tolerancji i stąd motto książki „pamiętajmy o szacunku dla odmiennych nam gatunków".

 

 

(aktualizacja i poprawa 7 grudzień 2012)