Chustka stała się znana dzięki blogowi (www.chustka.blogspot.com), w którym opisywała swoją codzienną walkę z rakiem. - Trzeba chorować świadomie. Bo tak się najlepiej choruje, najspokojniej - mówiła. Joanna "Chustka" Sałyga zmarła w październiku 2012. Premiera filmu w maju tego roku.


Joanna Sałyga prowadziła popularny blog "Do czego przyda się chustka", w którym opisywała swoje ponaddwuletnie zmagania z chorobą nowotworową, a także przełamywała tabu na temat życia seksualnego kobiet po mastektomii –

  

Kobiecość to nie są duże piersi, to nie jest ta czy inna część ciała. Seksapil wychodzi z głowy, zmysłowość jest zupełnie w innym miejscu, i trzeba o tym pamiętać".

 

Pani Joanna zmarła pod koniec października 2012 roku, ale swoim blogiem zainspirowała innych. Zaczęto zbierać fundusze, które pozwolą nakręcić film pani Joannie. Dzięki ludziom dobrej woli szybko udało się zebrać potrzebną sumę i nakręcić film, którego reżyserką jest Aneta Kopacz.

 

W sieci dostępny jest zwiastun filmu// na podstawie gazeta.pl Jest już zwiastun filmu o Chustce. "Nie boję się, że umrę. Boję się, że was zostawię..." z 9 stycznia 2013