Pierwsze w Polsce wybory Miss na WÓZKUFundacja JEDYNA TAKA w ramach inicjatywy społecznej organizuje pierwsze w Polsce Wybory Miss na Wózku. Nabór do wyborów kończy się w połowie marca, a sam finał wstępnie planowany jest na sierpień 2013 roku. 

 

Na całym Świecie organizuje się różnego typu wybory Miss, w tym wybory miss na wózku. Jednak do tej pory takiego konkursu nie było w Polsce, ale choć jak powszechnie wiadomo „Najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny I to jest prawda, to jest fakt: dziewczęcy urok, wdzięk i takt... I chyba w całym świecie piękniejszych nie znajdziecie", śpiewał swego czasu Andrzej Rosiewicz.


W Polsce mamy wiele świetnych dziewczyn, które zajmują się modellingiem, a raczej fotomodellingiem amatorsko lub na profesjonalnym poziomie. Nie sposób wymienić ich wszystkich, ale najbardziej znane to niewątpliwie Dominika Budzyńska, Adrianna Modzelewska, Magdalena Ulbin czy Agata Roczniak (Jabłońska).

 

Skoro jest tak dobrze to czemu jest tak źle?. Na szczęście tę pustkę postanowiła wypełnić Fundacja JEDYNA TAKA, która organizuje pierwsze w Polsce ogólnopolskie wybory MISS na WÓZKU. Konkurs zgodnie z regulaminem został podzielony na dwa etapy:

 

Etap I – kandydatki powinny złożyć formularz zgłoszeniowy do konkursu w terminie do 15 marca 2013.


Kandydatka musi posiadać obywatelstwo polskie, legitymować się orzeczeniem o niepełnosprawności, minimalny wiek to 16 lat, przy czym wymagana jest tu zgoda rodziców.


Zgłoszenia do konkursu należy przesyłać e-mailowo na adres
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz w formie papierowej na adres siedziby Fundacji Jedyna Taka: 87-720 Ciechocinek ul. Słowackiego 15/2 w terminie nieprzekraczającym 15 marca 2013.


W głosowaniu internetowym (trwa od 15 marca do 1 czerwca) 10 najwyżej ocenionych kandydatek w etapie I weźmie udział w warsztacie przygotowującym je do występu podczas Gali Finałowej I wyborów Miss Polski na wózku. Warsztat obejmował będzie pracę ze stylistami, wizażystami, fryzjerami oraz animatorami kultury. Podczas warsztatu odbędzie się sesja fotograficzna do kalendarza Miss Polski na rok 2014.


Etap II – udział w Finałowej Gali I wyborów Miss Polski na wózku odbędzie się 4 sierpnia 2013 roku na Muszli Koncertowej w Ciechocinku (podana data może ulec zmianie). Wyboru najpiękniejszej kandydatki dokona jury, które składać będzie się z 5-7 osób związanych z światem piękna i mody. Zostaną wręczone Statuetki dla Miss Publiczności, Miss Internetu, Miss Foto.

 

AKTUALIZACJA (6 marzec 2013)

 

Organizatorzy Konkursu po prośbach o wydłużenie terminu zgłaszania kandydatek, przedłużyli termin zgłaszania o miesiąc tj. z 15 marca do 15 kwietnia. Tym samym uległ zmianie termin realizacji etapu I (głosowania on-line).
Na najpiękniejszą kandydatkę będzie można zagłosować od 15 kwietnia 2013 do 15 maja 2013.

 


>>> FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY DO KONKURSU – plik doc <<<

>>> Regulamin „I wyborów Miss Polski na wózku" – plik doc <<<

 


Więcej na stronie www.jedyna-taka.pl