"Sprawne Kino" organizuje 9 kwietnia 2013 seans, którego tematyka będzie poruszyć zagadnienia dostosowania przestrzeni publicznej do potrzeb osób niepełnosprawnych! W ten sposób inicjatorzy akcji chcą dać możliwość spotkania z osobami, których ten temat dotyczy na co dzień i, które tym tematem zajmują się również od strony "profesjonalnej". Jednym z zaproszonych gości jest Krzysztof Kaperczak, który na co dzień zajmuje się problemami w samodzielnym poruszaniu się osób niepełnosprawnych w przestrzeni publicznej (sam jeździ na wózku).


Film, jaki zostanie wyemitowany to irlandzko-francuska koprodukcja "Ja w środku tańczę" (Inside I'm Dancing). Jest poruszająca, a zarazem zabawna, historia opowiadająca o drodze do usamodzielnienia dwóch niepełnosprawnych mężczyzn: Rory'ego O'Shea (James McAvoy) i Michaela Connolly'ego (Steven Robertson). Po wynajęciu odpowiedniego mieszkania poszukują osoby, która mogłaby się nimi zająć. Wybór pada na śliczną Siobhan. To wspaniała opowieść o przyjaźni i odwadze w walce o swoje, nagrodzona kilkoma nominacjami i statuetkami przez Irlandzką Akademię Filmową.


Pokaz filmu odbędzie się w Auli Wydziału Psychologii UW (ul. Stawki 5/7) o godz. 18.00, wstęp wolny.Celem ,,Sprawnego kina" jest uświadomienie ludziom sytuacji osób niepełnosprawnych. Zdaniem organizatorów istnieje duża potrzeba edukowania społeczeństwa w tym zakresie, ponieważ osoby niepełnosprawne czują się nieakceptowane, traktowane z dystansem lub po prostu niezrozumiane.


// Sprawne Kino/ Facebook