5 maja 2013 roku o godz. 19.30 na Dużej Scenie Teatru Polskiego w Poznaniu odbędzie się spektakl "Gąski" Nikołaja Kolady w reż. Kariny Piwowarskiej - z tłumaczeniem na język migowy.

 

Spektakle tłumaczone na język migowy odbywają się w Teatrze Polskim w Poznaniu regularnie od 2010 roku, jednak tradycja organizowania przedstawień dla niesłyszących sięga kilkudziesięciu lat wstecz - już w 1974 roku z inicjatywy Romana Kordzińskiego (ówczesnego kierownika artystycznego i dyrektora Teatru) spektakl w jego reżyserii "Wariatka z Chaillot" Jeana Girardoux oraz "Klik-Klak" Jarosława Abramowa w reż. Piotra Sowińskiego realizowano z udziałem tłumacza języka migowego.

 

"Gąska" Nikołaja Kolady dla niesłyszących w Teatrze Polskim w Poznaniu odbędzie się 5 maja o godz. 19.30 na Dużej scenie. Szczegółowych informacji dotyczących sprzedaży i rezerwacji biletów na spektakl udziela Biuro Obsługi Widzów. Kontakt: 61 852 05 41, 852 56 28, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.