Po konkursie na pierwszą Miss na wózku przyszedł czas na pierwszą agencję dla modelek i modeli niepełnosprawnych. Agencja Equal (tłum. równi) została powołana do życia przez panie - Sylwię Gajewską oraz Olgę Cieślar - w celu stworzenia nowych możliwości niepełnosprawnym modelkom i modelom, którzy działają na własną rękę w świecie modelingu.

 

Do tej pory w Polsce nie było agencji, które zainteresowałyby się osobami niepełnosprawnymi, a te które są, maja swoje kryteria, których osoba chora z fizyczną niepełnosprawnością nie jest w stanie spełnić. Chcemy stworzyć miejsce skupiające osoby chore, na wózku, bez nogi czy ręki i wypromować je! - piszą założycielki agencji Equal.

 

Obecnie agencja prowadzi nabór kandydatów i kandydatów. Wymogi są banalnie proste „Osoba zgłaszająca się do wzięcia udziału w naszym projekcie musi być zdecydowana i mieć przede wszystkim chęci - to są jedyne kryteria. :)"

Equal – pierwsza w Polsce agencja dla modelek o modeli niepełnosprawnych

Jak pisze o sobie pani Sylwia jest „zwykłą, lekko szaloną niepełnosprawną 21-latką, studentką pedagogiki, fotomodelką, dziennikarką i bloggerką kochająca zachody słońca, morze, piękne chwile i unoszący się zapach szczęścia w powietrzu. Zawsze uśmiechnięta, walcząca zaparcie o rzeczy niemożliwe, pasjonatka łamania stereotypów, realizowania abstrakcyjnych marzeń i nieosiągalnych snów".

 

Z takim podejściem do życia sukces pomysłu murowany :-)

 

Zainteresowani mogą odwiedzić blog pani Sylwii oraz stronę agencji na Facebooku:

blog


Facebook