W piątek 10 kwietnia 2015 na ekrany polskich kin wchodzi film inspirowany prawdziwymi wydarzeniami pt. „Ze wszystkich sił", w którym nastoletni, niepełnosprawny Julien wraz z ojcem decydują się na udział w trudnym i wymagającym triatlonie Ironmana w Nicei.

 

Julien, jak każdy nastolatek, marzy o przygodach i mocnych wrażeniach, które dla osoby niepełnosprawnej są trudne do realizacji. By osiągnąć swój cel, osiemnastolatek namawia swego ojca do wspólnego startu w triatlonie IRONMAN w Nicei. Jedna z najtrudniejszych konkurencji sportowych na nowo zbliża rodzinę rozpadającą się pod ciężarem kalectwa syna. Wspierani przez najbliższych oraz grono przyjaciół ojciec i syn podejmują niewiarygodnie trudne wyzwanie.

 

Warto wspomnieć, że w postać Juliena wcielił się utalentowany naturszczyk, obdarzony ujmującym uśmiechem Fabien Héraud, od dziecka przykuty do wózka inwalidzkiego. Poszukiwania odtwórcy Juliena zajęło twórcom filmu aż 5 miesięcy.

 

W tej opowieści kładzie się nacisk na wagę więzi rodzinnych, co w tym kontekście, ma ogromne znaczenie. Jednak, przede wszystkim, to „feel-good movie"! Choć punkt wyjścia jest dramatyczny, opowieść jest piękna, wzruszająca i zabawna. Wychodzimy z kina gotowi, by kochać innych! – mówi Alexandra Lamy, francuska aktorka grająca w filmie rolę matki.

 

Nils Tavernier zadebiutował w filmie jako aktor, kiedy był jeszcze nastolatkiem. Obok kariery aktorskiej szybko dał się poznać także jako realizator filmów krótkometrażowych i dokumentalnych. W 2006 roku zadebiutował fabułą „Aurore" („Aurora") z Margaux Chatelier, Carole Bouquet i François Berléand. Film „Ze wszystkich sił" („De toutes nos forces") to efekt wieloletniego zainteresowania reżysera problemami osób niepełnosprawnych z porażeniem mózgowym.