W świecie mody od kilku lat ostro krytykuje się modelki o wychudzonych ciałach, które są zaprzeczeniem kobiecości. Wiele miast jak, np. Paryż czy Rzym wprost zabraniają występom takim szczupłym modelkom. Jednocześnie w tej branży rośnie popyt na nietypowe modelki. Jedną z takich nieszablonowych osób jest 19-letnia Madeline Stuart z zespołem Downa, która wkroczyła z impetem w świat mody w 2015 roku.

 

Madeline Stuart urodziła się w Brisbane w Australii i od najmłodszych lat marzyła, aby zostać modelką. W realizacji tego marzenia pomogła jej mama, która opracowała dla córki specjalną dietę, dzięki czemu Madeline schudła ponad 16 kg. Ponadto zapisała ją na kurs tańca i gimnastykę.

 

Zdjęcia z amatorskich sesji zachwyciły specjalistów ze świata mody, internautów i australijskie media. Po podpisaniu kontraktu reklamowego z firmą Manifesta (odzież sportowa) kariera Madeline nabrała niesamowitego tempa.

 

Nowy rozdział w New York Fashion Week
Dziewczyna wystąpiła już w kampaniach marek odzieżowych, reklamowała luksusowe torebki everMaya, linię kosmetyków GlossiGirl i wiele innych. Jednak największy rozgłos przyniósł Madeline występ na słynnym New York Fashion Week w pokazie amerykańskiej marki FTL. Nowojorska impreza należy do jednej z najbardziej prestiżowych imprez w świecie mody. Każda modelka marzy, aby tam wystąpić, bo to istna trampolina do kariery w modelingu.

 

Madeline wcieliła się również w postacie z bajek Disneya. Kolejny krok w karierze Madeleine to projekt stworzony wspólnie z portalem Buzzfeed. Modelka przechodzi metamorfozę i wciela się w sześć postaci z bajek – Elzę z „Krainy Lodu”, Piękną z „Pięknej i Bestii”, Księżniczkę Dżasminę z „Alladyna”, Roszpunkę z „Zaplątanych”, syrenkę Arielkę z „Małej syrenki” oraz tytułową bohaterkę z bajki „Mulan”. 

 

Nie chcemy więcej modelek z zespołem Downa
W 2015 roku we wrześniu Madeline brała udział pokazie marki Hendrik Vermeulen, gdzie projektanci tej marki wypowiedzieli dość dwuznaczne słowa:

 

Przesłanie nie jest takie, że chcemy więcej modelek z zespołem Downa na wybiegach. Chodzi o to, że jeśli masz marzenie, możesz je spełnić. Wykorzystujemy ten pokaz, by dać sygnał, że świat jest gotowy, by zacząć inaczej postrzegać piękno.”.

 

Modeling to inspiracja, a nie sposób na życie

Rosanne - mama Madeline - zastrzega, że jej córka traktuje modeling nie tylko jako rozrywkę, ale przede wszystkim jako misję. 18-latka chce udowodnić, że kobiety z zespołem Downa też mogą być piękne i seksowne. Ma nadzieję, że jej śmiała inicjatywa zachęci inne chore do wyjścia z ukrycia. A co jeśli modeling się skończy?. Madeline i jej rodzina po prostu wrócą do dawnego życia, które i bez świata mody było bardzo dobre.

 

Madeline Stuart w sieci:


Facebook - https://www.facebook.com/madelinesmodelling 

www.MadelineStuartModel.com