Zdjęcie przedstawia Jordan Bone przed makijażem i po wykonaniu makijażu

Jordan Bone 10 lat temu uległa wypadkowi samochodowemu, przez który jeździ na wózku i ma niesprawne ręce. Jak każda dziewczyna chce ładnie wyglądać, ale zrobienie makijażu to dla niej prawdziwa walka. Opowiada o tym w filmiku na Youtube.

 

Obecnie 25 letnia Jordan w maju 2005 roku lat uległa wypadkowi, który zmienił jej dotychczasowe życie. To miała być zwykła koleżeńska przysługa. 17 letni kolega zaproponował Jordan podwózkę. Niestety muzyka w samochodzie była tak głośna, że rozpraszała kierowcę. Nagle auto uderzyło w drugi pojazd powodując u Jordan przerwanie rdzenia kręgowego. Młoda dziewczyna nagle nie ze swojej winy czy głupoty straciła większość tego, co nastolatki w jej wieku mają na wyciągnięcie ręki.

 

Frustracja związana z brakiem sprawności rąk, wykonywaniem codziennych czynności czy brakiem intymności sprawiała, że Jordan nie chciała wychodzić z domu. Nie chciała, aby każdy postrzegał ją tylko przez pryzmat wózka inwalidzkiego, ale widział ładną dziewczynę. Codzienna nauka makijażu sprawiała, że radziła sobie coraz lepiej, aż w końcu osiągnęła poziom, który zazdrości jej niejedna dziewczyna.

 

Jak mówi sama Jordan nie mogę się sama ubrać czy uczesać, ale to że sama mogę wykonać makijaż jest moim wielkim sukcesem – straciłam wiele, ale nie chciałam stracić swojej tożsamości. Jeśli coś jest nie tak, spróbuj dojść do tego inną drogą. Jordan ma nadzieję, że jej filmik zainspiruje innych do walki o swoją lepszą normalną przyszłość.

 

Jordan prowadzi blog o modzie, ma kanał na Youtube z tysiącami fanów i aktywnie angażuje się w akcje społeczne na rzecz bezpiecznej jazdy samochodem. W zeszłym roku trener personalny Jordan o świadczył się jej – położył jej na kolanach album ze wspólnymi zdjęciami po czym zapytał „wyjdziesz za mnie”.

 

Film z polskimi napisami dostępny pod adresem https://www.youtube.com/watch?v=FCbaUGpjhnQ (oryginał pochodzi z sierpnia 2015 roku i obejrzało go ponad 5 mln osób).