Znana amerykańska piosenkarka Beyoncé zatrudniła niepełnosprawną modelkę – cierpiącą na zanik mięśni – do promocji swojej najnowszej linii ubrań. Całość kampanii jest oparta o nowy klip piosenkarki. Beyonce chce, aby jej fanki nosiły dokładnie takie same ubrania jak ona i jej tancerki z teledysku.

 

Modelka Jillian Mercado cierpi na rdzeniowy zanik mięśni i właśnie dostała szansę na swój rozwój w branży modelingu. Został zatrudniona przez królową popu Beyoncé do promowania najnowszej kolekcji ubrań piosenkarki. Razem z dwoma pozostałymi dziewczynami reklamuje ubrania w kampanii o nazwie „Formation” - jest to utwór Beyoncé o tej samej nazwie.

 

Jillian Mercado i dwie inne modelki

 

Dziewczyny pozują w ubraniach z cytatami ze wspomnianej piosenki „Formation” i zdjęciami piosenkarki. Na promocyjnym zdjęciu Jillian Mercado ma na sobie czapkę z napisem „Hot Sauce” oraz bluzę z deklaracją „I Twirl on Them Haters” (wulgarnie: Robię palcówkę swoim hejterom).

 

Klip Formation ma być udostępniony za jakiś czas. Beyonce chce, aby jej fanki nosiły dokładnie takie same ubrania jak ona i jej tancerki z teledysku.

 

modelka Jillian Mercado

Jillian Mercado

 

Jillian Mercado w jednym z magazynów modowych powiedziała, że kiedy zaczynała przygodę z modelingiem szukała kogoś, na kim mogłaby się wzorować, ale niestety takiej osoby nie znalazła. Dziś wiele niepełnosprawnych modelek z kolei wskazuje na mnie jak przykład do naśladowania – stwierdziła Mercado. Na instagramie Mercado dziękuje Beyonce za danie jej szansy.

Jillian Mercado w sesji dla marki Diesel

Pierwszy raz Jillian Mercado wystąpiła w kampanii marki Diesel, był to rok 2013. Na pytanie dlaczego chce wystąpić w promocji marki, odpowiedziała, że ... chce zmienić świat. Potem w 2015 roku podpisała kontrakt z agencją IMG Models, dla której pracuje m.in. Kate Moss.