22 kwietnia 2016 roku odbyła się w warszawskim Ratuszu konferencja prasowa dotycząca wyborów Miss Polski na Wózku 2016 oraz pierwszej edycji wyborów Miss Świata na Wózku.

 

- Warszawa po raz kolejny będzie gospodarzem Wyborów Miss Polski na Wózku 2016. Cieszymy się, że jesteśmy współorganizatorami wydarzenia, dzięki czemu możemy przyczynić się do zmiany wizerunkowej kobiet z niepełnosprawnością. – mówi Hanna Gronkiewicz – Waltz, prezydent stolicy.


To już czwarta edycja wyjątkowych wyborów, które organizuje Fundacja Jedyna Taka, a druga edycja, w której organizację włączyła się Warszawa. Konkurs z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Spośród licznych kandydatek wybranych zostaje 12 finalistek, które przed występem na finałowej gali, mają okazję uczestniczyć w wyjątkowych warsztatach. W ich trakcie uczą się choreografii, biorą udział w sesjach zdjęciowych, czy spotkaniach z coachem.


Dotychczasowe edycje wyborów znacząco wpłynęły na zmianę sposobu postrzegania osób niepełnosprawnych. Miss Polski na Wózku 2014 wzięła udział w klipie telewizyjnym, Miss Polski na Wózku z różnych lat pojawiły się na wybiegach (m. in. Paprocki&Brzozowski) oraz w czasopismach (m. in. "Claudia").


Rekrutacja do konkursu trwa do niedzieli, 1 maja br. Aby wziąć udział w konkursie, należy przesłać zgłoszenie na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz adres Fundacji Jedyna Taka: 87-720 Ciechocinek ul. Słowackiego 15/2. Głosowanie na najpiękniejsze Polki na wózkach od 7 do 31 maja.

 

Fundacja Jedyna Taka przygotowuje się również do pierwszej edycji konkursu Miss Świata na Wózku, który będzie mieć swój finał w październiku 2017 roku w Warszawie. Inauguracja tego wydarzenia i prezentacja specjalnej choreografii odbędzie się na Gali Finałowej Miss Polski na Wózku 2016. Wybory Miss Świata na Wózku to nowatorskie na skalę światową wydarzenie, w trakcie którego do Polski zjadą najpiękniejsze kobiety korzystające z wózka inwalidzkiego z całego świata.

 

- Zdobyte doświadczenie i posiadana wiedza zmotywowały nas do organizacji kolejnej, tym razem ogólnoświatowej edycji konkursu. Chcemy motywować kobiety na całym świecie. Niepełnosprawność nie różni się w zależności od narodowości, różnią się tylko możliwości jakie daje państwo; różnią się poglądy, jakie wyznają ludzie. Chcemy promować równość na całym świecie - mówi Prezes Fundacji Jedyna Taka, Katarzyna Wojtaszek.