Człowiek piszący na klawiaturzeDo 31 października 2017 mieszkańcy Poznania, którzy są wykluczeni cyfrowo (np. niepełnosprawni, starsi) mogą ubiegać się o darmowy komputer z dostępem do internetu.
Formularz Zgłoszeniowy dostępny jest w Urzędzie Miasta w Biurze Zarządu Projektu,
ul.Mateki 50, pok. 209

Warunki uczestnictwa w programie i niezbędne formularze [LINK]

W ramach 5. Warszawskiego Festiwalu Kultury Bez Barier 2017 14 października o godz. 19:00 w kinie Elektronik zaprezentowany zostanie monodram „Całe życie w dresach”.


Spektakl „Całe życie w dresach” to próba opowiedzenia o doświadczeniu bycia matką Jeremiego. Kobieta opiekę nad synem traktuje jako sztukę życia, w której poczucie humoru jest niezbędne. Bo jej życie nie jest ani tak smutne, ani tak przerażające, jak by się mogło wydawać. Być może dlatego, czasem słyszy od znajomych: „ty w ogóle nie wyglądasz na matkę niepełnosprawnego dziecka”. Podczas spektaklu, grając samą siebie, opowiada o swoim życiu z dużym dystansem i zaskakującą dawką czarnego humoru.

 

Jeremi, zanim się urodził, zaraził się wirusem cytomegalii. Cierpi na małogłowie i kilka innych poważnych schorzeń. Nie mówi, nie siedzi, widzi i słyszy, ale nie potrafi chwycić zabawki. Jego mamą jest Justyna Tomczak-Boczko, która postanowiła opowiedzieć w spektaklu o trudnym doświadczeniu macierzyństwa.

 

Miejscem akcji monodramu jest siłownia. Opieka nad niepełnosprawnym dzieckiem jest przede wszystkim nieustannym wysiłkiem fizycznym. Główna bohaterka mówi: „Ja cały czas jestem w dresach. Mam dresy wyjściowe i dresy domowe. Te kupiłam za 150 zeta, tamte za 15 w Pepco. Nie chodzę w nich nawet do najbliższej Biedronki”.


Spektakl wyprodukowany przez Fundację Barak Kultury otrzymał wyróżnienie na OFTeN Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Niezależnych w Ostrowie Wielkopolskim 2017 roku „za ukazanie siły teatrów non-fiction”.

 

Spektakl dla widzów od 16 roku życia. Spektakl z audiodeskrypcją.
Bilety w cenie 20 pln można kupić w kasie Kina Elektronik lub zarezerwować na stronie: http://www.wtkbb.pl/pl/program/kalendarium/warszawa/10/14/187/rezerwuj 
Bilety zarezerwowane należy wykupić najpóźniej 2 dni przed spektaklem.

 

Wydarzenie w ramach 5. Warszawskiego Festiwalu Kultury Bez Barier 2017 organizowanego przez Fundację Kultury bez Barier, Miasto Stołeczne Warszawa, TR Warszawa, Bemowskie Centrum Kultury oraz Disney Polska. Patronat: Rzecznik Praw Obywatelskich, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych. Szczegółowy program Festiwalu znajduje się na stronie www.wfkbb.pl 

 

Link do trailera:

Dodawanie nowych komentarzy odbywa się poprzez platformę Disqus. Można dodawać posty bez rejestracji jako Gość.

Linkownia

 
 

Niepełnosprawna potraktowana jak śmieć

Niepełnosprawna jak śmiećNiepełnosprawna zwróciła się o pomoc do INTEGRACJI. Została potraktowana jak śmieć i zero skończone - kobieta wylała swój żal na FaceBooku.

Czytaj ...

Zrobiono z nas ŚWIĘTE KROWY

święta krowaPoradnik "Savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnością" zrobił z nas niepełnosprawnych obrażalskie Święte Krowy

Więcej...

Ergo Hestia roluje niepełnosprawną

Ergo Hestia roluje niepełnosprawnąPo katastrofie kolejowej pod Szczekocinami Ergo Hestia zamiast pomóc niepełnosprawnej, jeszcze bardziej utrudnia jej życie.

Więcej...

Początek strony