W ramach 5. Warszawskiego Festiwalu Kultury Bez Barier 2017 14 października o godz. 19:00 w kinie Elektronik zaprezentowany zostanie monodram „Całe życie w dresach”.


Spektakl „Całe życie w dresach” to próba opowiedzenia o doświadczeniu bycia matką Jeremiego. Kobieta opiekę nad synem traktuje jako sztukę życia, w której poczucie humoru jest niezbędne. Bo jej życie nie jest ani tak smutne, ani tak przerażające, jak by się mogło wydawać. Być może dlatego, czasem słyszy od znajomych: „ty w ogóle nie wyglądasz na matkę niepełnosprawnego dziecka”. Podczas spektaklu, grając samą siebie, opowiada o swoim życiu z dużym dystansem i zaskakującą dawką czarnego humoru.

 

Jeremi, zanim się urodził, zaraził się wirusem cytomegalii. Cierpi na małogłowie i kilka innych poważnych schorzeń. Nie mówi, nie siedzi, widzi i słyszy, ale nie potrafi chwycić zabawki. Jego mamą jest Justyna Tomczak-Boczko, która postanowiła opowiedzieć w spektaklu o trudnym doświadczeniu macierzyństwa.

 

Miejscem akcji monodramu jest siłownia. Opieka nad niepełnosprawnym dzieckiem jest przede wszystkim nieustannym wysiłkiem fizycznym. Główna bohaterka mówi: „Ja cały czas jestem w dresach. Mam dresy wyjściowe i dresy domowe. Te kupiłam za 150 zeta, tamte za 15 w Pepco. Nie chodzę w nich nawet do najbliższej Biedronki”.


Spektakl wyprodukowany przez Fundację Barak Kultury otrzymał wyróżnienie na OFTeN Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Niezależnych w Ostrowie Wielkopolskim 2017 roku „za ukazanie siły teatrów non-fiction”.

 

Spektakl dla widzów od 16 roku życia. Spektakl z audiodeskrypcją.
Bilety w cenie 20 pln można kupić w kasie Kina Elektronik lub zarezerwować na stronie: http://www.wtkbb.pl/pl/program/kalendarium/warszawa/10/14/187/rezerwuj 
Bilety zarezerwowane należy wykupić najpóźniej 2 dni przed spektaklem.

 

Wydarzenie w ramach 5. Warszawskiego Festiwalu Kultury Bez Barier 2017 organizowanego przez Fundację Kultury bez Barier, Miasto Stołeczne Warszawa, TR Warszawa, Bemowskie Centrum Kultury oraz Disney Polska. Patronat: Rzecznik Praw Obywatelskich, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych. Szczegółowy program Festiwalu znajduje się na stronie www.wfkbb.pl 

 

Link do trailera: