Plakat filmu Cudowny chłopak mat.prasowe19 stycznia 2018 premierę w Polsce miał film pt.” Cudowny chłopak” opowiadający historię nastolatka ze zdeformowana twarzą, który jak każdy chłopiec chce żyć normalnie. Niestety środowisko rówieśników to uniemożliwia, aż do chwili pojawienia się pewnej uczennicy.

 

10-letni Auggie marzy o normalności, chciałby pójść do szkoły i przeżyć zwykły dzień. Urodził się jednak z licznymi deformacjami twarzy i mimo młodego wieku przeszedł już 27 operacji. Chłopak marzy o byciu kosmonautą i przy okazji próbuje ukrywać swą twarz przed światem, chodząc w hełmie astronauty przez sporą część dnia.

 

Nasz bohater uczy się pod okiem mamy, jednak nadchodzi czas, aby Auggie zaczął chodzić do szkoły … od razu do 5 klasy. Rodzice są pełni obaw znając okrucieństwo innych nastolatków. Niestety ich obawy sprawdzają się.

 

Z początku chłopiec poznaje swoje rówieśnika, który wydaje się być jego przyjacielem, ale owy fałszywy przyjaciel za plecami mówi kolegom niewybredne rzeczy o Auggim „Gdybym tak wyglądał, jak ten dziwoląg zabiłbym się”. Auggie jednak słyszy te wypowiedzi, co sprawia, że ma już dość szkoły i jej nieprzyjaznej atmosfery. Za namową rodziców wraca jednak do szkoły, gdzie poznaje bratnią duszą, dziewczynkę o imieniu Summer.

 

Film wzorowany na książce o tym samym tytule wzrusza do łez, ale udaje mu się to osiągnąć swoją szczerą wiarą w to, o czym opowiada, nawet jeśli przyjmiemy, że to czysta fantazja. Pokazuje też jak stopniowo zmieniają się relacje i nawet pseudo przyjaciel w końcu może stać się twoim prawdziwym przyjacielem. Tak dobrego filmu z przesłaniem już dawno nie było w polskich kinach.

 

Polski zwiastun „Cudowny Chłopiec”