Minister Inwestycji Rozwoju Jerzy Kwieciński

Dostępność plus - zgłoś swoje propozycje zmian

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju rozpoczyna prace nad koncepcją ustawy o dostępności (Dostępność plus). Celem programu jest zwiększenie dostępności do różnego rodzaju usług i infrastruktury dla osób starszych, niepełnosprawnych, rodzin z dziećmi, czy kobiet w ciąży. Swoje propozycje, uwagi itd. można nadsyłać do 5 lipca 2018 w dowolnej formie - e-mail, audio, video na adres dostepnosc.plus@miir.gov.pl

 

To chyba pierwszy taki przypadek we wszystkich edycjach programu „Mam talent”, aby osoba niepełnosprawna wygrała program. Wielki finał brytyjskiej edycji show miał miejsce 3 czerwca 2018 roku.

 

37 letni Lee Ridley, znany jako Lost Voice Guy pochodzi z Newcastle. W wyniku porażenia mózgowego nie może mówić i ze światem komunikuje się za pomocą specjalnego syntezatora mowy Lightwriter, który ma zainstalowany na tablecie.

 

Lee Ridley zachwycił jurorów swoją otwartością i dużym poczuciem humoru również ze swojej niepełnosprawności - podczas ogłaszania wyników komik miał na sobie koszulkę z napisem "Byłem niepełnosprawny zanim stało się to popularne". W finale pokonał 10 innych zawodników i wygrał 250 tys. funtów. Teraz ma szansę na występ przed członkami rodziny królewskiej na gali Royal Variety Performance.

 

Początki kariery komika

Lee zaczął swoje występy komediowe w 2012 roku za namową Ross’a Noble innego znanego i popularnego na wyspach komika.

 

W 2013 roku rozpoczął swoje solowe występy na takich imprezach jak np. Edinburgh Fringe Festival, na które wraca co roku. W 2014 roku wygrał konkurs BBC New Comedy Award.

 

Komik był również współautorem tekstów do serialu Ability nadawanego w publicznym radiu BBC radio 4 w 2018 roku.

 

Występ komika w półfinale

 

Ogłoszenie wyników – 3 czerwca 2018

Dodawanie nowych komentarzy odbywa się poprzez platformę Disqus. Można dodawać posty bez rejestracji jako Gość.

Linkownia

 
 

Niepełnosprawna potraktowana jak śmieć

trashcarNiepełnosprawna zwróciła się o pomoc do INTEGRACJI. Została potraktowana jak śmieć i zero skończone - kobieta wylała swój żal na FaceBooku.

Czytaj ...

Zrobiono z nas ŚWIĘTE KROWY

święta krowaPoradnik "Savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnością" zrobił z nas niepełnosprawnych obrażalskie Święte Krowy

Więcej...

Ergo Hestia roluje niepełnosprawną

traincrashPo katastrofie kolejowej pod Szczekocinami Ergo Hestia zamiast pomóc niepełnosprawnej, jeszcze bardziej utrudnia jej życie.

Więcej...

Początek strony