Fundacja Nowoczesna Polska na bieżąco uzupełnia największą internetową bibliotekę Wolne Lektury. Dzięki dofinansowaniu uzyskanemu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego biblioteka w 2019 roku powiększy się o 13 książek, które od stycznia publikowane są na stronie www.wolnelektury.plDo tej pory w Wolnych Lekturach pojawiły się następujące tytuły:

„Płomienie” Stanisława Brzozowskiego,
„Marta” Elizy Orzeszkowej,
„Próchno” Wacława Berenta,
„Troilus i Kresyda” Wiliama Shakespeare’a,
„Porwany za młodu” Roberta Louisa Stevensona i
„Kolomba” Prospera Mériméego.Już niebawem, w sierpniu, światło ujrzy kolejny utwór – będą to:

„Stracone złudzenia” Honoriusza Balzaca w tłumaczeniu Tadeusza Boya-Żeleńskiego,
kolejna pozycja z cyklu „Komedia ludzka”, który od kilku lat uzupełniany jest w bibliotece.

 


Do końca roku opublikowanych zostanie kolejnych sześć utworów – zapraszamy do śledzenia strony i mediów społecznościowych Fundacji Nowoczesna Polska oraz Wolnych Lektur, by być na bieżąco z najnowszymi publikacjami! Z następnych książek na pewno ucieszą się wielbiciele literatury modernizmu, renesansu oraz filozofii.W najbliższych miesiącach poszerzy się również zbiór audiobooków. Tym razem nagranych zostanie aż 100 utworów z kolekcji „Wiersz wolny”, w której znajdują się dzieła takich autorów jak m.in. Miłosz Biedrzycki, Julia Fiedorczuk, Julian Kornhauser, Krystyna Miłobędzka czy Jacek Podsiadło.Wszystkie utwory w bibliotece dostępne są w formatach PDF, MOBI, EPUB, TXT i FB2 oraz przez aplikację mobilną dostępną za darmo dla urządzeń z systemem Android i iOS. Korzystanie z Wolnych Lektur jest nieodpłatne i legalne, ponieważ utwory pochodzą z domeny publicznej (czyli wygasły majątkowe prawa autorskie do nich) lub publikowane są na wolnych licencjach. Bibliotekę można wspierać finansowo, wstępując do Towarzystwa Przyjaciół Wolnych Lektur – nowej inicjatywy mającej na celu zaangażowanie sympatyków i czytelników serwisu do rozwijania go.Więcej informacji na stronie www.wolnelektury.pl

 

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Projekt „Wolna literatura na Wolnych Lekturach” realizowany jest w ramach Programu „Kultura cyfrowa”.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.