W nadchodzącą zimę Telewizja Polska zachwyci swoich widzów wieloma nowościami. Na antenę powrócą także cieszące się niezwykłą popularnością formaty: „Sanatorium Miłości” i „The Voice Kids”.
Niewątpliwym hitem zimowej ramówki TVP będzie emitowany od 28 grudnia 2019 r. serial dokumentalny „Pasjonaci”, który będzie można oglądać w każdą sobotę o godz. 11:55 i 12:30.


„Pasjonaci”, to trzynastoodcinkowy dokument fabularyzowany opowiadający historię osób niewidomych i niedowidzących – aktorów Integracyjnego Teatru Aktora Niewidomego Teatru (ITAN) w Krakowie. Seria to trzynaście różnych historii życiowych – każda z nich jest inna, każda zwraca uwagę na inny problem, z jakim borykają się osoby z niepełnosprawnościami. Teatr ITAN przełamuje granice twórczości amatorskiej i możliwości osób niepełnosprawnych wzrokowo. Prowadzi tym samym do integracji profesjonalistów z amatorami, seniorów z młodzieżą – w niezwykłym miejscu, jakim jest scena. Ideą przewodnią cyklu jest pokazanie, że osoba z niepełnosprawnością może uprawiać zawód aktora, a co więcej – jest to praktyka, która wzbogaca twórczość artystyczną i przyczynia się do rozwoju społeczeństwa integracyjnego.


Bohaterami serii będą aktorzy Teatru ITAN, ich bliscy i przyjaciele oraz profesjonalni aktorzy, m.in. Dorota Pomykała i Tadeusz Huk, pomagający osobom niepełnosprawnym poznać kunszt pracy scenicznej.


Serię reżyseruje jej pomysłodawca Artur Dziurman – jednocześnie założyciel Teatru ITAN – jedynej w Polsce profesjonalnej sceny skupiającej osoby niewidome.